Un nou accident în traficul infernal din Țiglina. Doi tineri au fost „luați” pe trecere
Foto: Captură-video cameră de supraveghere

Un nou accident în traficul infernal din Țiglina. Doi tineri au fost „luați” pe trecere
Evaluaţi acest articol
(11 voturi)

Un alt accident soldat cu rănirea a doi pietoni a avut loc joi după amiază, pe strada Brăilei, la intersecția cu strada Saturn. Un șofer în vârstă de 52 de ani, care conducea dinspre Coșbuc către Inelul de Rocadă nu a oprit la semaforul amplasat înaintea stației din Țiglina 2, deși culoarea verde pentru pietoni l-ar fi obligat să o facă. A surprins doi tineri, ambii de 18 ani, care se angajaseră corect în traversare, pe marcajul pietonal. Ambii băieți, unul din Pechea și unul din județul Tulcea, au suferit leziuni și au fost duși la spital pentru investigații și tratament.

Polițiștii l-au testat pe șofer și au concluzionat că neatenția acestuia nu fusese provocată de consumul de alcool.

În cauză a fost deschis un dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.

Citit 9793 ori Ultima modificare Vineri, 21 Mai 2021 00:07

7 comentarii

  • postat de ADERIN
    Joi, 20 Mai 2021 19:52
    5.13.161.***
    atentie mare caci acolo un semefor nu este tempoprizat corect si nimeni nu ia vro masura.
    0
    20
    Raportează
  • postat de Kramer
    Joi, 20 Mai 2021 19:26
    5.13.208.***
    O să ia vreo 2-3 ani cu suspendare și nu se va schimba nimic pentru că așa e justiția în România...
    6
    9
    Raportează
  • postat de situatia reala
    Joi, 20 Mai 2021 18:30
    89.137.230.***
    Daca e verde nu inseamna ca lumea nu trebuie sa se uite in dreapta sa vada daca vine unul care pate nu e atent sau nu ii tin franele. Trebuie ca si pietonii sa fie atenti. Una peste alta e clar ca soferul e vinovat si nu a fost atent si nu a incetinit sau franat.
    0
    33
    Raportează
  • postat de Eu
    Joi, 20 Mai 2021 17:55
    62.231.94.***
    Asa se intampla cand fostii carutasi ,au achizitionat tigaii la 800 de euro si se cred dumnezei pe sosele. Nu mai vorbim la trecerile de pietoni fara semafoare, unde ai nevoie de curaj sa treci strada ,pentru ca nici un ghiogar (sofer) nu opeste sa te lase sa treci strada. Din pacate asta este educatia in colonia Romanica.
    4
    19
    Raportează
  • postat de parere
    Joi, 20 Mai 2021 17:47
    89.39.81.***
    acolo e o porcarie de semafor. e cumva inteligent? citi bani s-au bagat si s-a uitat?
    3
    24
    Raportează
  • postat de paloma
    Joi, 20 Mai 2021 17:34
    5.13.164.***
    Pietonii sa-si scoata nasu' din telefoanele mobile cand trec strada; chiar pe trecere de pietoni fiind si verde !!! Sa se gandeasca ca cel putin 40% dintre soferi fac exact acelasi lucru: vorbesc pe mobil si mai grav citesc si trimit mesaje !!!
    26
    31
    Raportează
  • postat de macarie banu
    Joi, 20 Mai 2021 17:34
    95.76.3.***
    era un banc......un sofer suparat catre pietoni....baaaii,pietonii lu' peste,mai ridicati capul din telefoanele alea cand traversati strada si mai uitati-va pe unde mergeti......ca mai stam si noi pe messenger la volan.....si muriti ca prostii......
    Amin!
    7
    43
    Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.