ITM Galați are un nou șef

ITM Galați are un nou șef

Evaluaţi acest articol
(12 voturi)
15 comentarii

Inspectoratul Teritorial de Muncă (ITM) Galați are un nou conducător, începând de luni, 6 aprilie, în persoana lui Laurențiu Asaftei. Acesta a fost numit, prin ordin al ministrului Muncii, inspector șef cu exercitare temporară, pentru o perioadă de maximum şase luni într-un an calendaristic.

În vârstă de 35 de ani, gălățean de origine, Laurențiu Asaftei exercită, de ieri, prerogativele funcției de inspector șef, rămasă vacantă după pensionarea lui Ionel Petrea și care a mai fost deținută, tot cu exercitare temporară, de Viorel Dumitru. Conform CV-ului pe care ni l-a pus la dispoziție, Laurențiu Asaftei lucrează la ITM Galați din 10 februarie anul acesta, deci de mai puțin de două luni. Anterior, a fost consilier principal în cadrul Agenției Naționale pentru Arii Naturale Protejate și expert principal în cadrul Ministerului Finanțelor Publice - ANAF București, câte un an de fiecare dată. Între 2007 și 2017, a lucrat la DGASPC Galați (consilier clasa I, grad principal), după care a fost, timp de aproape zece luni, consilier parlamentar în Senatul României. Cei doi inspectori-șef adjuncți ai ITM Galați rămân în continuare Paula Stafie, în domeniul Relațiilor de muncă, și Viorel Dumitru, pe Securitate și sănătate în muncă.

Citit 5642 ori Ultima modificare Marți, 07 Aprilie 2020 14:00

15 comentarii

  • postat de Pentru Suspiciosul TOMA Vineri, 10 Aprilie 2020 20:35 188.24.224.*** Link la comentariu
    1
    4

    Domnul Asaftei este, de fapt, inspector sef de pe 10 martie, cu delegare de atributii. Acum a fost emis ordinul de exercitare temporara, ca titular.

    Raportează
  • postat de Stela I. Joi, 09 Aprilie 2020 16:51 5.13.146.*** Link la comentariu
    3
    6

    Un tânăr pregătit, riguros, corect, cu mult simț de răspundere, educat şi pregătit să facă lucrurile să funcționeze în conformitate cu Legea şi drepturile fiecăruia.
    O alegere potrivită, un om pregătit şi dăruit comunității!
    Felicitări şi Drum Frumos şi Meritoriu in Carieră!

    Raportează
  • postat de Suspiciosul TOMA Joi, 09 Aprilie 2020 11:10 93.122.158.*** Link la comentariu
    1
    5

    In Anexa nr. 1 la Ordinul Prefectului nr. 120 din 11.03.2020 - la pozitia 19, Laurentiu ASAFTEI, este prezentat ca membru al Comitetului pentru situatii de urgenta in calitate de Inspector sef al ITM.
    Sa fi anticipat Institutia Prefectului numirea acestuia ca Inspector sef ITM prin Ordinul Ministrului din data de 06.04.2020???

    Raportează
  • postat de Radu Miercuri, 08 Aprilie 2020 10:09 86.127.209.*** Link la comentariu
    1
    11

    Domnul acesta a vazut o otelarie, un turboagrgat la Electrocentrale, un laminor, un santier naval ?
    Ce studii are ? Dreptul sau studii economice probabil. Galatiul este un oras cu industrie grea si din pacate sunt si accidente de munca complicat de cercetat.
    Daca ar fi doar cartile de munca in atributia ITM ar fi mai simplu.

    Raportează
  • postat de Bataie de joc Marți, 07 Aprilie 2020 21:23 5.13.250.*** Link la comentariu
    3
    15

    Rasul lumii...doar in Romania se poate...Adjunctii erau cei mai potriviti.

    Raportează
  • postat de Mirel Marți, 07 Aprilie 2020 15:20 178.138.97.*** Link la comentariu
    19
    6

    Un om deosebit!

    Raportează
  • postat de ss Marți, 07 Aprilie 2020 14:48 5.13.192.*** Link la comentariu
    2
    35

    Totusi, sef dupa 2 luni?!!

    Raportează
  • postat de Octavian Marți, 07 Aprilie 2020 14:23 178.138.98.*** Link la comentariu
    29
    8

    Domnul Asaftei are cel puți 9 ani experiență din ce cunosc eu. Oricum felicitări!

    Raportează
  • postat de Claudia T. Marți, 07 Aprilie 2020 14:15 93.122.251.*** Link la comentariu
    33
    8

    Felicitari, Laurentiu! Meriti promovarea. Ai avansat treptat in administratie si in ciuda tineretii, ai experienta. Mult succes!

    Raportează
  • postat de M.C Marți, 07 Aprilie 2020 13:41 93.122.251.*** Link la comentariu
    30
    9

    Îl știu personal de la Direcția de Asistență Socială și Protecția Copilului. E un tip capabil. Dar acolo a lucrat din 2007, nu din 2017. Are peste 12 ani de experiență în administrație.

    Raportează
  • postat de Dumitrache V Marți, 07 Aprilie 2020 13:30 213.233.101.*** Link la comentariu
    4
    46

    Cine -l recomanda .Partidul si talentul ?

    Raportează
  • postat de Nica Costel Marți, 07 Aprilie 2020 12:50 109.166.131.*** Link la comentariu
    39
    8

    Felicitați și mult succes!
    Omum potrivit la locul potrivit.
    Un CV impresionant cu care va face fata în cadrul ITM.

    Raportează
  • postat de Adrian Marți, 07 Aprilie 2020 12:37 178.138.97.*** Link la comentariu
    35
    9

    Un adevărat profesionist! Felicitări și mult succes!

    Raportează
  • postat de Alexandru Feodorof Marți, 07 Aprilie 2020 12:33 5.13.169.*** Link la comentariu
    37
    10

    Experienta si tineretea se pliaza foarte bine pentru noul director ITM! Mult succes, ca forta de munca ai la greu!

    Raportează
  • postat de Sorin Florea Marți, 07 Aprilie 2020 12:21 193.230.156.*** Link la comentariu
    5
    40

    CV Impresionant, care-l recomanda!! In ce tara traim?

    Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.