Joi se deschide al doilea Penny Market la Galaţi
Foto: Foto: Sorin Pană

Joi se deschide al doilea Penny Market la Galaţi
Evaluaţi acest articol
(0 voturi)

 

Cel de-al doilea Penny Market, situat pe strada Regiment 11 Siret, lângă Centrul de Transfuzii, îşi va deschide porţile joi, pe 15 martie, la ora 7.00 dimineaţa. Gălăţenii dornici să dea năvală pentru cumpărături trebuie să ştie că pe ultima pagină a pliantului de deschidere se găseşte un voucher în valoare de 10 lei valabil pentru luni, 19 martie 2012, pentru clienţii care fac cumpărături în acea zi de minim 50 de lei.

Clădirea este construită după standardele actuale, spaţiul de vânzare fiind extins la 815 metri pătraţi, iar designul exterior, stilizat. Penny Market le promite gălăţenilor zilnic un sortiment variat de carne proaspătă - marcă proprie - dar şi specialităţi de pâine şi de patiserie proaspăt coapte. Nu vor lipsi nici ofertele tematice săptămânale de produse nealimentare - articolele de uz casnic, textile, electrocasnice, papetărie, articole de joacă şi de sezon.

Cu noul magazin din Galaţi, compania ajunge la cel de-al 124-lea magazin Penny Market din ţară şi unitatea cu numărul 130 din reţeaua sa. La nivel naţional, Rewe România a creat - până în prezent - peste 2.500 locuri de muncă, iar ca urmare a deschiderii magazinului din Galaţi au fost create – la nivel local – 16 locuri de muncă suplimentare. La ora actuală grupul REWE este reprezentat în peste 14 ţări europene, cu o cifră de afaceri de peste 44 miliarde de EURO şi un număr total de angajaţi de peste 270.000.

Citit 5613 ori Ultima modificare Luni, 12 Martie 2012 18:03

12 comentarii

  • postat de Manuela
    Vineri, 16 Martie 2012 10:22
    Din pacate market-ul a debutat cu nereguli, prin super mediatizatul anunt cu televizoare la pretul de 600 roni. In data de 15 martie acestea nu se puteau achizitiona pentru ca "nu aveau cod de bare", iar pe 16 martie ora 8,00, in magazin nu mai era nici un televizor. Sa ne asteptam sa le gasim in zilele urmatoare la raft cu 1000 roni? Ce parere are Garda Financiara? Dar Comisariatul judetean pentru Protectia Consumatorilor? Daca la deschidere, cu sefii companiei de fata se intampla astfel de lucruri, la ce ne putem astepta in viitor?
    0
    0
    Raportează
  • postat de hehe
    Joi, 15 Martie 2012 07:01
    Era mare nevoie de aceasta chestie in oras.
    0
    0
    Raportează
  • postat de gorgonia
    Miercuri, 14 Martie 2012 12:43
    Multumesc Flo !!!!!Pentru persoanele in varsta e foarte bun "cosul " cu rotile,numai ca la urcare si coborare,rar gasesti pe cineva dispus sa ajute.Asa ca un mijloc de transport sa nu cari sacosa e foarte bun pe o distanta prea mare,e bine venit.
    0
    0
    Raportează
  • postat de flo
    Marți, 13 Martie 2012 16:37
    @gorgonia: Din centru (bloc albatros, care este aproape de piata), ai traseul 60 de maxi-taxi si traseul 19 de autobuz (trasee care o iau prin ,,francezi")! Te lasa la 50 de metri de penny market, vis-a-vis de centrul de transfuzii!
    0
    0
    Raportează
  • postat de Avem nevoie de Market în toate cartierele,nu mizeria din Țiglina1,Primărie Nesimțită!!
    Marți, 13 Martie 2012 16:35
    Este de bine,dar cam greu după 22 de ani să înțeleagă și Primăria de Galați cu al lor ,,extirpați'',de comuniști bătuți în cap că și Țiglina 1 și 2 au nevoie de magazine civilizate,nu mizeria din Complexul Țiglina 1 sau de la Complexul Francezi,un dezastru unde băltesc și cei de la mediu.Avem nevoie de magazine gen Penny în fiecare cartier.
    0
    0
    Raportează
  • postat de gorgonia
    Marți, 13 Martie 2012 15:12
    Dom'soara,alde matale ai masina,d'aia n-ai scris cu ce mijloace de transport se poate ajunge la acest market(ca nu se mai zice magazin ).Ca daca ajungi ca si in micro 17 numai cu taxi,de geaba ....preturi pe buzunarul crizei.Adevarul e ca acest lant de magazine poarta cele mai mici preturi pretutindeni in lume...Astept trasee din piata si din centru...Multumesc.Asta pentru ca stirea sa fie completa !!!!!
    0
    0
    Raportează
  • postat de flo
    Marți, 13 Martie 2012 10:59
    Nu se imbulzeste nimeni, ca nu e nici o oferta! Cred ca nu mai vor nici ei geamuri sparte,si au lasat preturile ca la orice alt supermarket! Cel putin asta vad din pliantul pe care l-am primit in cutia postala!
    Dar gura casca de peste 65 de ani, cu cuponul de pensie in mana, tot or sa fie, poate, poate....
    0
    0
    Raportează
  • postat de dana
    Marți, 13 Martie 2012 10:29
    Peste tot s-au deschis supermarketuri numai in zona general nu se poate deschide nimic:(
    0
    0
    Raportează
  • postat de Gabi
    Marți, 13 Martie 2012 03:02
    De mall-ul lu' Lisinschi se mai aude ceva ? Ultima stire din VL scria ca in martie se deschide. E martie..deci ?
    0
    0
    Raportează
  • postat de Tudor
    Marți, 13 Martie 2012 00:55
    Asta da stire in categoria "Economie" :)))))
    0
    0
    Raportează
  • postat de Dorin
    Luni, 12 Martie 2012 19:05
    Exista cu siguranta si semnul (P), dar nu apare in imagine.
    In sfarsit, inca o deschidere cu promotii la oale si cratite ca sa se mai imbulzeasca vreo 3000 de pensionari sa cumpere cate 2-3....
    Ce tare ! :)
    0
    0
    Raportează
  • postat de Patrik Fecheta
    Luni, 12 Martie 2012 18:44
    Nu vad semnul (P). Sa zicem ca ati uitat...
    0
    0
    Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.