Încă un FERRARI pe şoselele oraşului/ Lux, bani şi forţă roşie!

Încă un FERRARI pe şoselele oraşului/ Lux, bani şi forţă roşie!
Evaluaţi acest articol
(0 voturi)

Pentru că vine vara şi pentru că nu toţi gălăţenii sunt chiar săraci, pe străzile oraşului ar trebui să ruleze, de acum încolo, încă un Ferrari, proaspăt cumpărat şi înmatriculat, potrivit statisticilor Direcţiei Regim Permise şi Înmatriculare a Vehiculelor (DRPCIV). Este vorba de un F430 cabriolet, fabricat în anul 2007, cu motor de 478 de cai putere. Preţul unei astfel de maşini, în funcţie de rulaj şi de stare, gravitează pe piaţa second-hand în jurul sumei de 100.000 de euro, iar întreţinerea sa este, în mod evident, extrem de scumpă.

În Galaţi, mai era înmatriculat, potrivit datelor DRPCIV, încă un autoturism Ferrari, ieşit prima dată pe şoselele oraşului în primăvara anului 2012.

 

Citeşte şi:

Ce lux şi-a permis un şofer din Galaţi, la început de an

Ce maşini şi-au luat gălăţenii în 2013 / Ai, n-ai bani, volan tot îţi trebuie!

Maşinile noi nu ocupă nici zece la sută din piaţă

Citit 5626 ori Ultima modificare Marți, 17 Iunie 2014 17:03

8 comentarii

  • postat de Lupu
    Joi, 19 Iunie 2014 17:03
    5.13.137.***
    Asta da stire interesanta si folositoare!
    "Calul moare de drum lung si prostul de grija altuia!"
    Cand se scrie despre ceva folositor pentru unii de ex. licitatia prin care au fost scoase spre inchiriere cele 2 terenuri agricole din cartierul Cantemir nu ati dat detalii despre unde, cum se pot inscrie cei interesati, in schimb e bine ca mentionati cati cai putere are nush ce ferari achizitionat de nu stiu ce lepra.
    Rusine voua!
    1
    13
    Raportează
  • postat de Gigi Revoltatu
    Joi, 19 Iunie 2014 15:47
    5.13.220.***
    Romania e tara cu cele mai multe masini de lux raportate la numarul de locuitori. Daca Fiscul american ii controleaza pe cetatenii SUA inclusiv in conturile deschise in strainatate(a fost un caz curand la noi in tara cand s-au cerut informatii bancare) la noi e paradis fiscal mai ceva decat in cartelele de droguri sud-americane. Credeti ca cine-si permite asa ceva in Romania a platit impozit pe banii castigati? Vorba aia, masina asta sh valoreaza cat cinci rinichi sanatosi pentru un roman ce munceste cinstit.
    0
    12
    Raportează
  • postat de je
    Joi, 19 Iunie 2014 00:59
    5.13.137.***
    Ce stire de interes national,ca s-a inmatriculat un Ferrari la DRPCIV Galati! NEINTERESANT !!!Cand sant atatea probleme vitale in Galatiul asta,pe oameni nu-i mai intereseaza ce masini circula pe strada.Oricum unul cu o Dacie 1300 doarme mult mai linistit decat unul cu Ferrari.
    1
    21
    Raportează
  • postat de mirela
    Miercuri, 18 Iunie 2014 23:33
    89.136.184.***
    Vrem sa stim a cui peste si interlop e masina! A furat? A avut fete la produs? A facut evaziune?
    1
    22
    Raportează
  • postat de Adi
    Miercuri, 18 Iunie 2014 23:15
    62.143.150.***
    Masina cumparata cu bani furati. Spuneti voi ca nu e asa...
    2
    21
    Raportează
  • postat de Dactari
    Miercuri, 18 Iunie 2014 19:31
    108.245.201.***
    Hehehh Cica e saracie la Galati !!!!????
    Noroc la gropi heheheh
    Doar un idiot ar conduce un Ferrari pe drumurile Galatiului .
    Asta e la voi , basinile si foamea fac casa buna = Ro= Galati =UE = fi-mi-ar scarba de voi.
    9
    18
    Raportează
  • postat de cir
    Miercuri, 18 Iunie 2014 13:19
    83.103.186.***
    De ce are acest pret enorm ? Aduce venituri e masura ?
    7
    10
    Raportează
  • postat de Ion
    Miercuri, 18 Iunie 2014 13:06
    188.26.124.***
    A cui e masina nu spuneti? Sau "nu" stiti?
    3
    20
    Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.