Evaluaţi acest articol
(8 voturi)
7 comentarii

În contextul „Zilei Dunării”, marcată în fiecare an în data de 29 iunie, este organizată o masă rotundă cu genericul „Sinergii pentru Dunăre”. Evenimentul va avea loc marţi, 28 iunie, începând cu ora 14,00, la Facultatea de Ştiinţe Juridice, Sociale şi Politice (str. Domnească nr. 111). Dezbaterile vor viza probleme referitor la trecutul, prezentul şi viitorul valorificării potenţialului social-economic al Dunării, politici urbane în regiunea Dunării, soluţii pentru Galaţi, fluviul Dunărea între obiective ambiţioase şi sustenabilitate.  
Evenimentul este organizat de Centrul de Documentare Europeană de pe lângă Reprezentanţa în România a Comisiei Europene, Centrul de Cercetări Juridice, Administrative, Sociale şi Politice.

Citit 2303 ori Ultima modificare Vineri, 24 Iunie 2016 18:28

7 comentarii

  • postat de Kovesi pt George Joi, 30 Iunie 2016 16:19 95.76.36.*** Link la comentariu
    0
    2

    Pt. George:Idei am dar nu am capital si finantare deci eu vine cu idei si proiect dar nu am banii necesari. Cine are banii sa ma contacteze si facem treaba!

    Raportează
  • postat de TIRPITZ Joi, 30 Iunie 2016 15:00 5.12.179.*** Link la comentariu
    0
    3

    @Kovesi, nu-s incompetenti sunt de-a dreptul prosti, obedienti fara pareri, fara idei, fara nimic pentru oras, decit cu vile si conturi in banci. Pentru astia, prostia e o virtute.

    Raportează
  • postat de zola Joi, 30 Iunie 2016 09:01 86.122.213.*** Link la comentariu
    0
    2

    Noi avem idei dar stam zero la punerea in practica. Pun pariu ca si peste 10 ani vom fi tot la stadiul de proiect pe cand altii spun putine si fac multe. Pacat de Dunare, pacat de acest oras.

    Raportează
  • postat de ADYtza74 Marți, 28 Iunie 2016 07:04 5.13.222.*** Link la comentariu
    0
    3

    Anul trecut de ziua Dunarii a fost un super spectacol de artificii in doua seri. Anul asta se mai tine oare?

    Raportează
  • postat de George Marți, 28 Iunie 2016 02:52 99.241.176.*** Link la comentariu
    5
    3

    Pt. Kovesi - daca tot esti plin de idei de afaceri de succes, pune-le in practica ca m-am saturat de astia ca tine care se dau destepti dar cand e cazul sa o atate se desumfla ca un balon spart.

    Raportează
  • postat de kovesi Luni, 27 Iunie 2016 22:32 95.76.36.*** Link la comentariu
    0
    26

    Cetatenii Galatiului vor urgent vapoare care sa mearga din Galati pana la Tulcea-Sulina sau alte destinatii. Cum sa nu ai un vapor care sa nu mearga catre Sulina? E inadmisibil! Pe vapor sa existe rastaurant, spatii de relaxare, muzica fina. Cred ca multi s-ar duce in weekend dus intors si s-ar relaxa pe vapor. Se pot face si croaziere pana la portile de fier sau orsova. Daca nu stiti sa valorificati potentialul Dunarii va in vat eu incompetentilor!

    Raportează
  • postat de Rezumatul discutiilor : Luni, 27 Iunie 2016 22:24 78.96.255.*** Link la comentariu
    0
    11

    Bla,bla,bla...haideti la o bere pe faleza , ca sa terminam !

    Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.