Extinderea Shopping City aduce la Galaţi zeci de branduri de renume

Extinderea Shopping City aduce la Galaţi zeci de branduri de renume
Evaluaţi acest articol
(33 voturi)

NEPI Rockcastle anunţă inaugurarea primelor branduri de cumpărături şi divertisment din cadrul extensiei centrului comercial Shopping City Galaţi. Astfel, pe 16 noiembrie, gălăţenii se vor putea bucura de branduri ca Hervis, Lee Cooper, LEVIs, Sephora, Douglas, Pandora, Kultho, MeliMelo Home, Pizza Hut, Starbucks, dar şi de un cinema multiplex Cinema City ultra-modern, urmând ca până la finalul lunii să fie inaugurate şi magazinele Pull&Bear, Bershka şi Stradivarius.

Extensia şi modernizarea Shopping City Galaţi presupun o investiţie de aproximativ 30 de milioane de euro, urmând ca, în lunile următoare, noi branduri de renume să se alăture ofertei comerciale.
"Punct de referinţă în retailul regional, Shopping City Galaţi le va oferi vizitatorilor săi, începând cu 16 noiembrie, noi branduri de fashion şi beauty, mult aşteptate de publicul gălăţean. Procesul de extindere şi modernizare a presupus construirea unui nou nivel, dedicat zonei de divertisment, cu cinema, restaurante, cafenele şi terasă exterioară. Prin acest proiect, centrul comercial adaugă celor 27.000 mp existenţi o suprafaţă închiriabilă de 21.000 mp", se precizează într-un comunicat de presă al companiei.
Prima fază a proiectului de extensie completează mixul de magazine cu branduri de fashion, beauty, accesorii şi servicii: Ecco, Kido Bambini, Orsay, Buzz, Bigotti, Sport Vision, Lee Cooper, LEVIs, Douglas, Office Shoes, Hervis, Book City, MeliMelo Home, Teilor, Pandora, Braiconf, Kultho, ProfiHairShop, Yves Rocher, Gerovital, Flormar, Sephora şi Penti.
Oferta centrului comercial este completată de o puternică zonă dedicată divertismentului şi de o terasă exterioară, la etaj. Una dintre destinaţiile vedetă ale acestei inaugurări este cinematograful multiplex Cinema City, dotat cu 8 săli 2D şi 3D, complet digitalizate, ce le va oferi clienţilor oportunitatea de a viziona cele mai recente şi populare producţii cinematografice. Mai mult, zona de restaurante şi cafenele este îmbogăţită cu noi destinaţii, printre care Pizza Hut şi Starbucks.
"Ne dorim să păstrăm în toate centrele comerciale NEPI Rockcastle cele mai ridicate standarde şi să oferim vizitatorilor cele mai avansate experienţe de cumpărături şi divertisment. Astfel, suntem permanent atenţi la nevoile celor care ne trec pragul şi adaptăm constant ofertele comerciale ale mall-urilor. Prin acest proces trece şi Shopping City Galaţi, şi ne bucurăm să aducem publicului din regiune ceea ce îşi doreşte - o experienţă reinventată de shopping şi cea mai bună ofertă de divertisment din judeţ", spune Iuliu Bartha, Asset Manager în cadrul NEPI Rockcastle.
Strategia de dezvoltare a NEPI Rockcastle, aplicată şi în cazul Shopping City Galaţi, reprezintă un mix între parteneriatele strategice cu branduri internaţionale şi dezvoltarea economiei locale, prin accesul oferit brandurilor locale la cea mai avansată destinaţie de retail din regiune. Proiectul de extindere şi modernizare a Shopping City Galaţi se aliniază la întreaga strategie NEPI Rockcastle, care se bazează pe creşterea continuă a standardelor şi permanenta dezvoltare a proiectelor din portofoliu.        

Citit 43807 ori Ultima modificare Miercuri, 08 Noiembrie 2017 19:59

30 comentarii

  • postat de CICERO
    Vineri, 17 Noiembrie 2017 10:01
    193.230.156.***
    este adevarat ca doar bugetarii vor perinda mallul , au bani si au si dispozitie de cumparaturi in rest galatenii nici nu vor sti de asta ptr ca la scumpirile de ultima ora , la minciunile si diabolismul celor din psd , DOAR VA TREBUI SA SI PROCURE DE MANCARE. chiar credeti ca investitia a fost la aceasta valoare. o sa aflati peste ceva timp cat s a furat din ce trebuia sa constituie confortul cetateanului. exemplu Teldrum. STATUL , ADICA NOI AM PLATITI DEJA LA UE FONDURILE DE 21 MIL. EURO , CARE AU FOST PAPATE , IATA ACUM AVEM DOVEZI, DE CATRE INFRACTORUL DRAGNEA. ASA O SA FACEM CU TOTI BANII PAPATI DE HOTI, II VOM ACHITA NOI. IAR CU MALLUL ATRAGEREA FIRMELOR ESTE SA SE SI CUMPERE . CARE VA I NIVELUL DE CUMPARARE A GALATENILOR????? IN SCURT TIMP- 0
    3
    0
    Raportează
  • postat de Vlad
    Vineri, 10 Noiembrie 2017 19:12
    82.78.152.***
    nimic pozitiv ,totu -i gri si puturos ....nu ca ar fi cinematografe ,nu ca ar fi chiar si librarie , pute ,totul pute si e rau ...chiar asa ?
    0
    2
    Raportează
  • postat de Doru
    Joi, 09 Noiembrie 2017 16:30
    85.186.244.***
    la urma-urmei, unde sa-si cheltuiasca bugetarul salariul proaspat marit?
    1
    2
    Raportează
  • postat de Floricica
    Joi, 09 Noiembrie 2017 13:05
    109.103.173.***
    NEPI...au si niste masini de produs BANI? pe care sa-i toace lumea la MALL-urile amenajate de ei ? Pe ansamblu ei o cam "iau in freza" aici , in RO cu atatea magazine si branduri pe care ei le dezvolta...dar asta nu o zic. Ca sa nu mai vorbim de preturile umflate de 3-4 ori ca sa-si recupereze cheltuielile ; preturile cresc, inflatia creste...o sa-i vedem cat rezista !
    7
    3
    Raportează
  • postat de Terente
    Joi, 09 Noiembrie 2017 09:26
    86.34.180.***
    pt.raducu@: nu trb sa-ti amarasti viata din cauza asta. Nu pierzi cine stie ce daca nu poti merge la mall; poti face multe altele cu bani mai putini, dar folositi cu discernamant. In plus sa nu uiti: odata cu varsta vei ajunge sa castigi mai bine, dar tineretea va ramane in urma...!
    Terente de Galati
    0
    12
    Raportează
  • postat de Silviu
    Miercuri, 08 Noiembrie 2017 20:57
    172.56.12.***
    Oricum prin mall-urile romanesti sunt numai cocalari si pipitze obosite,care se duc la mall sa isi etaleze chinezariile lor.oricum suntem la ani lumina fata de alte orase din Tara,numai zic de occidentP.s sunt galatean get-beget dar locuiesc la vreo 10000 km
    12
    4
    Raportează
  • postat de Ion
    Miercuri, 08 Noiembrie 2017 15:27
    92.83.149.***
    @gigi

    De acord că un investitor poate să-şi facă un magazin şi pe o plută pe Dunăre, dacă are toate avizele aprobate. Nu despre asta era vorba, ci de "sagacitatea" covârşitoare a iluştrilor noştri conducători de a atrage investiții sustenabile pe termen lung şi mediu. Mall-ul, da, este o investiție bunicică pt.că aduce oarece bani la bugetul local şi național, dar "grosul"/ profitul pleacă din țară şi astfel rămânem din ce în ce mai săraci, dar îmbrăcați "feişăn" din mall.

    E ok să ai mall, e ok să atragi investitori, dar cu cap! Drumul spre vest poate să fie o oarecare oportunitate, dar nu aşa de primordială, pt.că oricum TIR-urile cu marfa de import tot ajung in zona aceasta. ;). Era cu adevărat importantă dacă aveam ceva de exportat, aşa ne-ar fi ajutat foarte mult Dunărea, să ajungem cu nişte costuri de transport rentabile, în zona Europei dezvoltate. Sper că eşti destul de capabil să înțelegi şi să digeri ceea ce îți scriu aici.

    Cât priveşte "alegerea psd", e absolut normal să fie aşa. Estul şi sudul țării sunt mai aproape de popoare slave şi sărace. Se văd influențele cu ochiul liber.
    3
    11
    Raportează
  • postat de Tepes
    Marți, 07 Noiembrie 2017 23:09
    2.29.175.***
    Frate inebunesc cand ii aud pe unii zicand : degeaba daca nu are ***** ca la braila degeaba daca nu are **** ca la braila in loc sa fim multumiti ca totusi se face ceva repede gasim comparatii ...
    2
    16
    Raportează
  • postat de gigi
    Marți, 07 Noiembrie 2017 22:52
    5.13.185.***
    @Ion

    Nu-s nici una din cele doua, doar ca cunosc mentalitatea.

    Tu se pare ca tot nu intelegi ca acest mall e o investitie privata. Ce legatura are Dunarea cu asta? Daca a venit NEPI si a deschis mall asta inseamna ca nu poate veni o alta firma sa investeasca intr-o fabrica sau turism pe Dunare? Loc se gaseste. Asta e capitalismul, firmele private investesc doar cand sunt sigure ca isi scot macar banii inapoi.

    Ce am vrut sa subliniez e ca sunt absolut irelevante comentariile voastre ca vreti fabrici si uzine in loc sa apreciati ca totusi au mai aparut cateva locuri de munca in orasul asta mort. Vreti firme? Investitii? Nu mai votati cu PSD-ul, ca suntem oras rosu de cativa ani buni. Daca ar avea drumuri catre restul tarii sau Europei fii sigur ca ar aparea si alti investitori.
    4
    9
    Raportează
  • postat de raducu
    Marți, 07 Noiembrie 2017 22:19
    89.137.137.***
    Ce naiba sa caut eu la Mall-ul asta daca salariul meu e minim pe economie?! Ce sa cumpar si ce sa fac acolo? Sa dau pe o preche de blugi 300 lei? Sau sa cumpar o cafea cu 8-10 lei? Clar stau acasa. Nu imi permit. Zona aia e doar pentru oameni care au bani si salarii mari si isi permit sa se distreze acolo.
    13
    14
    Raportează
  • postat de Ion
    Marți, 07 Noiembrie 2017 16:34
    92.83.149.***
    @gigi

    Măi jiji, eşti cumva vreo victimă de angajator țepuit sau vorbeşti aşa ca să te afli în treabă?
    De expresia "n-avem" suntem cu toții sătui. Dar ce-ar fi dacă ne-am concentra atenția pe ce avem,ca de exemplu Dunărea, cale navigabilă, dar neexploatată la adevăratul potențial atât d.p.d.v. economic, cât şi turistic?
    Avem mall şi supermarkete însă; toate străine! Trăiască importurile, jos economia locală şi națională! E ca-n bancul ăla: "bluji am, giacă nouă am, adidaşi aşişderea, oleacă de bataie ştiu - ia să plec la Bucureşti sau în UE!". :D
    11
    3
    Raportează
  • postat de gabi
    Marți, 07 Noiembrie 2017 15:58
    178.138.99.***
    ba fratilor galatiul ee dus,,se scfunda in dunare tot,,,fabrici nu o sa mai avem cit de curind,,combinatul fier vechi,santierul se muta la mangalia,,dunarea se mileste ,,doar cu barca se va mai merge pe ea,,,,,,degeaba pot sa investesc si pentru inca 3 mall,,,,totul se va termina in maxim 10 ani,,,,,pentru galati,,,,,vor mai ramine citeva orase puternice in romania inclusiv capitala restul pirloaga zone parasit fara valoare,,,,
    10
    8
    Raportează
  • postat de F.Y.I.
    Marți, 07 Noiembrie 2017 15:29
    193.231.148.***
    For Your Information: faza cu produsele romanesti si crearea locurilor de munca nu intra in fisa postului grupului Nepi, desi daca ati observat mallul si-a depasit atributiile destul de mult din acest punct de vedere. Este?
    5
    9
    Raportează
  • postat de Proiect si rezultat final
    Marți, 07 Noiembrie 2017 14:40
    86.127.115.***
    De ce oare se mai face un proiect cand defapt in realitate nu va arata asa? Se tot infloreste, se pun stelute, liniute, punctulete si tot felul de prostii, de exemplu in proiect arata ca in parcarea aceea for fi si copaci si spatiu verde, dar in realitate nu este plantat niciun copac si niciun petec de spatiu verde in acel complex. De ce mai schiteaza copaci si spatiu verde cand in schimb nu vor pune decat niste pietris si vreo 2 palamizi, vreo 2-3 boscheti, fara copaci, fara spatiu verde? Doar asa, ca sa-ti ia ochii? La noi in Romania niciodata ce se schiteaza, ce se proiacteaza initial nu va arata la fel cu rezultatul final.
    1
    18
    Raportează
  • postat de gigi
    Marți, 07 Noiembrie 2017 13:31
    5.13.185.***
    Astia care cereti fabrici si uzine in loc... Era mai bine fara MALL? Sa fie terenul gol acolo? Voi nu constientizati ca e o investitie PRIVATA. Grupul de investitii analizeaza in detaliu profitabilitatea si ACTIONEAZA. Ce fabrici sa se deschida cand noi nu avem drumuri, si nici forta de munca care chiar sa lucreze, nu sa caute oportunitati sa traga in teapa angajatorul.
    6
    23
    Raportează
  • postat de Alex
    Marți, 07 Noiembrie 2017 13:28
    109.102.139.***
    Buna Știrea asta in combinație cu știrile gen: “tinerii nu muncesc” sau “galatiul plin de șomeri”. Ideea e următoarea, tot va fi plin de copii de 15-18 ani, epilati pe picioare, cu iPhone 7-8-X si cu vacari ce cumpara televizoare ultra mega 4K cu bani de la provident. Oraș de inculți, si da, aunt gălățean.
    5
    33
    Raportează
  • postat de ss
    Marți, 07 Noiembrie 2017 12:00
    188.24.253.***
    rodax esti de antologie umoristica, cu patinoar adevarat in aceeasi locatie tu iti doresti mini-patinoar?!!! :)))))
    De curiozitate, de cate ori ai patinat la Galati......sau esti invatat numai cu mini-patinajul de la Braila? :)
    2
    31
    Raportează
  • postat de Alex
    Marți, 07 Noiembrie 2017 11:25
    86.127.202.***
    Ba da, caddy. In mall-ul Grand Arena din sectorul 4 se afla un Decathlon.
    7
    3
    Raportează
  • postat de caddy
    Marți, 07 Noiembrie 2017 10:52
    80.97.196.***
    Decathlon-ul nu are treaba mall-urile, eventual se contruieste langa, dar nicaieri nu o sa vezi in interiorul unui mall ! (indiferent ca e City, Baneasa, Promenada sau altele).
    1
    17
    Raportează
  • postat de Adrian
    Marți, 07 Noiembrie 2017 10:29
    5.2.205.***
    Niste fabrici? Investitii ce stimuleaza productia pt a deveni competitori pe pietele externe? Ceva? Cineva?
    1
    40
    Raportează
  • postat de crystal
    Marți, 07 Noiembrie 2017 10:28
    89.136.0.***
    bisnitareala cat cuprinde la romani. Nema productie ,doar importa si revinde cu ambalaj romanesc. Ditamai uzina incapea pe acel teren si daca exporta produse cu valoare adaugata ar fi adus venituri la bugetul local mai mult decat un carefour.
    Hai cu bisnitareala ca ciuma rosie mai promite 10 lei la salariu numai sa nu mai iasa lumea in strada.
    18
    25
    Raportează
  • postat de Marin
    Marți, 07 Noiembrie 2017 10:17
    95.76.59.***
    @Aderin, din pacate nu vin cei de la Decathlon, adevarul e ca noi aici nici nu prea avem cultura asta a sportului, ce sa caute Decathlon in Galati. Magazin second hand de piese auto BMW daca faceau, era altceva...
    5
    25
    Raportează
  • postat de Remus
    Marți, 07 Noiembrie 2017 08:55
    178.138.34.***
    Da,este o super investitie ,nu stiu daca este meritul cuiva din Consiliul Local dar in felul acesta vor intra multi bani in Galati. Avem 12km de Ucraina si 12 km de Moldova ,cei care au bani acolo magazibe afaceri vor veni foarte des la acest Mall de la Galati. Si sunt multi oameni cu bani de peste granita care mergeau pana la Bucuresti la cumparaturi. Este trist ca alesii locali au fost INCAPABILI sa l faca pana acum .Trist
    5
    19
    Raportează
  • postat de rodax
    Marți, 07 Noiembrie 2017 08:37
    193.231.148.***
    toate bune si frumoase,dar daca nu fac si minipatinoar ca la braila, mallul este incomplet.
    30
    8
    Raportează
  • postat de Bica
    Marți, 07 Noiembrie 2017 08:16
    95.76.32.***
    Păcat că nu o să avem Decathlon ,până și Focsaniul are...
    7
    13
    Raportează
  • postat de Ion
    Marți, 07 Noiembrie 2017 07:59
    92.83.149.***
    @Aderin
    La Brăila. Cartierul Galați încă nu are. Dar are multe alte branduri de "fashion". ;)
    9
    3
    Raportează
  • postat de bubu
    Marți, 07 Noiembrie 2017 06:53
    109.103.134.***
    NEPI a omis sa zica ca investitia va fi completata cu o parcare separata pentru braileni, care nu va avea dungi trasate pe asfalt. Astfel, vecinii nostri se vor simti ca acasa, parcand cum ii taie capul.
    1
    33
    Raportează
  • postat de ma intreb ...
    Marți, 07 Noiembrie 2017 03:31
    89.136.0.***
    Ce se intampla cu linia dubla continua pe str. traian ? Nimeni nu o respecta ier cele doua politii dorm ...
    3
    6
    Raportează
  • Marți, 07 Noiembrie 2017 01:54
    188.24.216.***
    Zecile de branduri de care spuneți că vin la mall,erau de mult pe internet.La un click distanță.Si mult mai ieftin și fără comisioane.Plus alte branduri care încă nu sunt în țară și în România.
    3
    19
    Raportează
  • postat de Aderin
    Marți, 07 Noiembrie 2017 00:49
    90.95.50.***
    Știți ceva, aveți idee, deschide și un Decathlon. Nu am văzut specificat.
    7
    38
    Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.