Iniţiativă: Casele istorice din Galaţi îşi vor putea recăpăta identitatea

Iniţiativă: Casele istorice din Galaţi îşi vor putea recăpăta identitatea

Iulia Kelt
Evaluaţi acest articol
(10 voturi)
Fii primul care postează comentarii!

Reprezentanţii PACT pentru Galaţi îşi doresc să recâştige ethosul local, prin montarea unor plachete informative pe casele istorice existente în oraşul nostru. Acestea conţin un cod QR care duce la o pagină unde se pot afla detalii cu privire la istoria şi povestea clădirii respective. Scopul acestui demers este atât atragerea turiştilor în oraşul nostru, cât şi educarea tinerilor gălăţeni, într-o formă preferată de ei. Astfel, cunoştinţele lor vor putea fi îmbunătăţite. Toate informaţiile vor fi traduse şi în limba engleză, iar plachetele vor putea fi sponsorizate de către o persoană fizică, asociaţie sau firmă. Costul aferent producţiei şi montajului acestora este de 300 lei bucata, pe suprafaţa lor fiind înscris şi numele sponsorului.

Toţi cei care doresc să contribuie la recâştigarea istoriei noastre, printr-o astfel de sponsorizare, o pot face pe site-ul partidului.

Citit 1455 ori Ultima modificare Miercuri, 04 Septembrie 2019 18:16

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.