Evaluaţi acest articol
(31 voturi)
18 comentarii

Ieri, 7 august, senatorul PNL George Stângă, candidat la șefia Consiliului Județean (CJ) Galați, a făcut un anunț surprinzător prin prezentarea luptătorului de K1 Cătălin Moroșanu drept ”cap de listă” al aspiranților partidului la funcția de consilieri CJ. La conferința de presă ușor insolită care a avut loc în parcarea vechii primării, renumitul sportiv ieșean a explicat că această candidatură vine în contextul unei relații de prietenie cu actualul președinte al Organizației Județene PNL Galați.
Totodată, Cătălin Moroșanu a menționat că va candida la Galați pentru a-și promova proiectul de suflet legat de dezvoltarea sportului de masă, mai ales în rândul copiilor, în condițiile în care la Consiliul Județean Iași nu a găsit susținere pentru această inițiativă, deși a deținut două mandate de consilier în ”legislativul” din dulcele târg al Ieșilor.
”Trebuie să resuscităm sportul de masă pentru că, dacă cei mici vor continua să stea în case cu tableta în mână, vom deveni o nație de oameni supraponderali și fără șansa de a deveni competitivi”, a precizat același practicant al sporturilor de contact. El a adăugat că este pasionat de istorie și urmează, în prezent, un program de masterat în geopolitică la Universitatea ”Dunărea de Jos” din Galați, cu promisiunea de a deveni locuitor al orașului nostru cu acte în regulă.
Cătălin Moroșanu (36 de ani) are la activ 56 de meciuri în kick-boxingul profesionist, încheiate cu 45 de victorii, din care 26 prin KO și 11 înfrângeri, conform datelor wikipedia.

Citit 3746 ori Ultima modificare Duminică, 30 August 2020 01:17

18 comentarii

 • postat de mihai Joi, 13 August 2020 08:18 136.255.134.*** Link la comentariu
  0
  3

  Si uite asa , cu acest "CAP DE LISTA " Stanga George redirectioneaza voturile galatenilor catre PSD si altii care nu pot fi mai slabi decat Morosanu (in afara de kick boxing) . Oare se putea gasi o alegere mai proasta ? Conducerea PNL Galati este plina de surprize . Pe mine si pe multi altii ne-ati pierdut la aceste alegeri .

  Raportează
 • postat de vic Luni, 10 August 2020 08:45 5.13.143.*** Link la comentariu
  0
  5

  Chiar nu au gasit un galatean capabil care cunoaste problemele orasului nostru? Au adus un fost luptator transformat in ,,vedeta,,tv sa cndideze la Galati.Daca ar avea coloana vertebrala ar refuza propunerea.Sa candideze la Iasi sau acolo s-a lamurit lumea ce poate face pt comunitate?

  Raportează
 • postat de Tecucean Duminică, 09 August 2020 18:10 86.104.139.*** Link la comentariu
  0
  11

  Nu sunt PSD ist dar este o glumă proastă a PNL !!!

  Dl Fotea are multe realizări şi chiar îi place munca care o face (a adus foarte multe fonduri europene faţă de alte judeţe!!)

  PNLului i-ar fi trebuit un CONTRA CANDIDAT PNL PUTERNIC la puternicul contra candidat PSD domn Costel Fotea.

  Raportează
 • postat de Vasile Duminică, 09 August 2020 12:29 89.121.153.*** Link la comentariu
  0
  9

  S-au terminat PNL-istii in Galati si au găsit un gălățean “vero” !!!!!!!????? Si primul pa liste si adus pentru sportul gălățean ! O sa ne învețe sa ne batem in cușca !!!! Domnule Stânga , va vedeți, ce faceți ??? Domnule Morosanu , măcar știți ceva despre Galati ,Cunoaște-ți ceva in afara de patinoar unde ați participat la câteva activități sportive ?? Ce rezultate ați avut la Iași ? Stați acasă !!

  Raportează
 • postat de observator implicat Duminică, 09 August 2020 10:36 92.86.51.*** Link la comentariu
  1
  19

  Este foarte trist ce se intampla. Nu pot sa cred ca dintre atatia membrii PNL, candva cu membrii din elita intelectuala a orasului, nu mai exista un profesionist, un om cu principii morale care sa sustina in Consiliul Local interesele cetatenilor acestui oras. Nu contest valoarea ca sportiv a domnului Catalin Morosan si nici implicarea dumnealui in numeroase acte de caritate. Ma gandesc insa, ca asa cum s-a lasat manipulat sa candideze la Galati, tot asa se va lasa atras in a vota hotarari fara fond si fara continut propuse de PNL. E frumos proiectul dumnealui, suna bine si ar fi necesar pentru dezvoltarea copiilor nostri si in aceasta directie, dar este prea putin. Problemele acestui oras sunt multe, complexe si pentru rezolvarea lor trebuie gandire politica dar si profesionista, trebuie o echipa formata din oameni care sa aiba viziune pe termen lung si dorinta de a gasi resurse de realizare.
  In contextul in care traim acum si probabil vom mai trai, copiii trebuie sa stie in ce conditii vor putea imbina activitatea de invatare cu cea de a face sport. Vor invata sa "lupte" cu masca sau fara, in sala sau pe aleile scolii, pe saltea, sau pe pamantul terenului de sport? Valabila intrebarea si pentru alte sporturi.
  Sunt multe de spus, dar inca odata intreb, unde sunt profesionistii si liberalii adevarati din PNL?

  Raportează
 • postat de florin Duminică, 09 August 2020 07:38 86.124.201.*** Link la comentariu
  0
  15

  Si apoi striga ziarele:Galatiul oraaas rosssuuu!Special parca fac astia de-si zic de dreapta listele si propunerile sa cistige PSD-ul!

  Raportează
 • postat de Akbar Sâmbătă, 08 August 2020 19:50 82.137.8.*** Link la comentariu
  0
  15

  E trist ca un sportiv de performanta, poate fi atat de usor pacalit. Lozinca cu "resuscitarea sportului" e banal de puerila. Adevărul e ca partidul cu pricina are penurie de oameni.

  Raportează
 • postat de Bleah Sâmbătă, 08 August 2020 18:40 86.125.62.*** Link la comentariu
  0
  11

  Nu pot decât un"bleah"!

  Raportează
 • postat de liviu Sâmbătă, 08 August 2020 16:30 77.168.53.*** Link la comentariu
  3
  37

  La Galati s-a rasturnat carul? Va dati seama ce planuri de viitor are PNL-ul ptr judetul nostru? Acest tupeu,joasa speta, de l-am intalnit doar cand Dragnea a propus-o pe Dancila premier.

  Raportează
 • postat de ”Ora adevărului” Sâmbătă, 08 August 2020 15:40 79.116.110.*** Link la comentariu
  1
  31

  D-lor,acest personaj are ceva studii,bineînțeles că știm cum și-au completat unii studiile de câțiva ani încoace,este cei drept un om cu un caracter puternic și un tip implicat în societatea civilă,însă PNL face acest gest parcă expre pt. a nu scoate orașul acesta din fieful psd,ai spune că au căzut la o înțelegere cu cei din partidul de suflet al lui iliescu,asta seamănă cu fonganta de pe coliva pregătită acestui oraș .
  Mi-aș dori să-i spun personal să-și caute un loc de candidat în localitatea care la crescut și educat ,acesta este un oraș greu în care multe lucruri nu se petrec iar cetățenii așteaptă din partea clasei politice un candidat gălățean care să transforme acest oraș într-unul măcar asemănător cu orașul Clujul,un om care să pună bazele unui nou centru metropolitan al doi-lea ca mărime după București.,ceea ce au încercat mai mulți primari dar fără șanse.
  Aceasta înseamnă alegerile pe liste ,cetățenii fiind nevoiți să voteze listele și nu candidatul dorit,poate viitoarea clasă politică care va veni din toamnă în urma alegerilor parlamentare va modifica mult așteptata lege a alegerilor de orice fel

  Raportează
 • postat de greata Sâmbătă, 08 August 2020 15:15 188.24.248.*** Link la comentariu
  3
  28

  Foarte adevarat ce scrie ,,cetatean",rusine P.N.L.si va mai credeti partid de intelectuali.Nu vreti sa castige dreapta,ati facut intelegere cu PSD,tot orasul rosu ni se va spune,ultimii dintre orasele mari,zero investitii,zero locuri de munca,zero.....................?

  Raportează
 • postat de Chris Sâmbătă, 08 August 2020 10:11 89.137.224.*** Link la comentariu
  27
  7

  La cati inapți sunt în funcții publice, foști și actuali pești, barbugii, hoți, omul asta are un caracter foarte puternic și eu zic ca merita o șansă.Sa nu uitam ce oameni am avut și avem acum la conducere. Cetățeanu ești ori PSD-ist ori dus cu pluta de poți sa jignești asemenea sportiv. Invidiosule la cum vorbești nici dacă s-ar inventa un sport de prins muște nu ai fi capabil, copii ii formezi tu, interlopi sunt peste tot în lume și o sa mai fie, nu are nici o treaba formarea, promovarea copiilor cu ce aberezi tu sportiv de masa ce ești ?

  Raportează
 • postat de Cetatean Sâmbătă, 08 August 2020 09:05 84.117.41.*** Link la comentariu
  10
  58

  ”Trebuie să resuscităm sportul de masă pentru că, dacă cei mici vor continua să stea în case cu tableta în mână, vom deveni o nație de oameni supraponderali și fără șansa de a deveni competitivi''

  Omule du-te si te plimba, kick boxingul nu este sport, este un sport practicat de golani pt golani. Este diferenta mare intre boxul curat si acesta bataie golaneasca violenta. Nici macar nu este sport olimpic.
  Eu nu cred ca n-ai gasit sustinere in judetul Iasi pt a-ti concretiza proiectele, eu cred ca urmaresti altceva
  Nu sunt un simpatizant PSD si nici PNL dar simt ca tarisoara asta frumoasa si draga, incet , incet va fi condusa de interlopi ce vor introduce violenta drept materie de studiu in scoli si nu numai.
  Du-te si te plimba si vezi de judetul in care te-ai nascut si te-ai realizat ca om!

  Raportează
 • postat de competentulcapabil Sâmbătă, 08 August 2020 08:30 45.89.175.*** Link la comentariu
  3
  48

  PNL da cu capul in gura? Moartea din Carpati o sa invete o noua schema de K1 capul in burta.

  Raportează
 • postat de Gfffvhhg Sâmbătă, 08 August 2020 06:58 37.162.21.*** Link la comentariu
  4
  56

  E de râsul curcilor. Moroșanu și politica, baba și mitraliera.

  Raportează
 • postat de D Sâmbătă, 08 August 2020 00:58 188.26.124.*** Link la comentariu
  1
  50

  Sper ca după aceste alegeri să fie instalată o conducere liberală la PNL Galați. Dacă ai ajuns sa-l pui pe Morosanu în capul listei, e dezastru.

  Raportează
 • postat de Adrian Sâmbătă, 08 August 2020 00:50 89.39.81.*** Link la comentariu
  2
  44

  Deci de la actualul candidat pnl la iasi nu a primit ajutor si vine in Galati??

  Raportează
 • postat de Robert G Sâmbătă, 08 August 2020 00:20 109.166.130.*** Link la comentariu
  2
  84

  Deci, ”Moartea din Carpați” e capu la lista liberalilor gălățeni.
  Ați dat-o pe caterincă sau face Orban mișto de voi?
  N-are nicio treabă cu Galațiul...

  Alo, PENELEU lui Stângă, cu interlopi, nu încercați?

  Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.