Prozatorul Bogdan Suceavă vine la Galați pentru două întâlniri cu publicul din orașul nostru

Prozatorul Bogdan Suceavă vine la Galați pentru două întâlniri cu publicul din orașul nostru
Evaluaţi acest articol
(8 voturi)

Bogdan Suceavă, unul dintre cei mai importanţi prozatori romȃni contemporani, de asemenea, matematician, publicist, eseist (autor recent al unui inedit şi extrem de interesant volum despre poetica lui Ion Barbu) vine în orașul nostru, aflăm de la profesorul Doru Căstăian. Venit din California, acolo unde locuieşte şi predă, Bogdan Suceava se va afla la Galaţi marţi, 6 iunie, unde se va întȃlni cu publicul gălăţean în două locuri. Astfel, de la ora 14,00, scriitorul se va afla la Casa Corpului Didactic, într-o întȃlnire cu profesorii, elevii şi părinţii pe tema memoriei, valorii literaturii şi emigraţiei (în cadrul Cafenelei Merito). De la ora 18,00 este programată o a doua întȃlnire, cu cititorii, de data aceasta la Librăria Humanitas. Oaspetelui și profesorului Doru Căstăian li se va alătura prof. univ. Alina Iorga, unul dintre cei mai avizaţi comentatori din Romȃnia ai operei lui Bogdan Suceavă. Toți cei interesați sunt așteptați, spun organizatorii, cu tot dragul.

Citit 1224 ori Ultima modificare Miercuri, 07 Iunie 2023 06:49

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.