Lucrări de 7,8 milioane de lei la Grădinița nr. 9

Lucrări de 7,8 milioane de lei la Grădinița nr. 9
Evaluaţi acest articol
(7 voturi)

Coop Galați Societate Cooperativă a câştigat licitaţia pentru „Reabilitarea și eficientizarea energetică a Grădiniței cu program prelungit nr. 9 Corp A + Corp B”.

Contractul are o valoare de 7.819.072 de lei fără TVA şi o durată de realizare de 21 de luni. Lucrările beneficiază de fonduri europene prin Programul Regional Sud-Est 2021-2027.

Grădinița cu program prelungit nr. 9, situată pe strada Constructorilor nr. 14, este alcătuită din două corpuri de clădire și are regim de înălțime S+P+1E.

Conform Primăriei, proiectul prevede reabilitarea și eficientizarea energetică a ambelor corpuri de clădire prin realizarea în principal a următoarelor lucrări: termoizolarea fațadelor; înlocuirea tâmplăriei interioare și exterioare; refacerea/modernizarea instalațiilor sanitare, electrice și termice (inclusiv montare pompe de căldură) și a sistemului de ventilație; refacerea finisajelor interioare și exterioare; amenajarea spațiilor verzi etc.

Citit 3095 ori Ultima modificare Marți, 29 Aprilie 2025 20:58

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.