Pozele zilei. Volei pe plajă, în aplauzele gălăţenilor (GALERIE FOTO)

Pozele zilei. Volei pe plajă, în aplauzele gălăţenilor (GALERIE FOTO)
Evaluaţi acest articol
(13 voturi)

A doua ediţie a Festivalului Internaţional de volei pe plajă de la Galaţi, eveniment la care "Viaţa liberă" este partener media, continuă sâmbătă şi duminică pe platoul special amenajat de la "Spicu". Participă 16 echipe feminine şi tot atâtea masculine, trei dintre acestea reprezentând clubul Universitatea din Galaţi. În cele două zile meciurile debutează la ora 9,00, iar finalele se vor încheia duminică seara, în jurul orei 20,00. 

În prima seară de competiţie, spectatorii entuziaşti au participat în număr foarte mare, pentru a-şi susţine favoriţii. Cu mic, cu mare, gălăţenii admiratori ai sportivilor care se înfruntau la fileu s-au strâns aproape de arena amenajată pe strada devenită pietonală cu această ocazie, în zona dintre "Spicu" şi "Fata pe valuri". Voleibaliştii au evoluat astfel într-o atmosferă de competiţie pe măsura talentului şi determinării lor, iar spectatorii au avut parte de o demonstraţie sportivă de valoare. 

Citit 2352 ori Ultima modificare Vineri, 01 August 2025 14:59

1 comentariu

  • postat de femeienebuna
    Sâmbătă, 02 August 2025 19:57
    86.124.201.***
    :)) iti dai seama partea masculina saliveaza numai cand le vede pe astea asa! ce sa ii faci femeia zilelor noastre doar o ***** in ochii barbatilor! bine ca nu fac astea videochat sau mai stiu eu ce!
    0
    0

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.