Viitorul românilor arată jalnic și bolojalnic

Viitorul românilor arată jalnic și bolojalnic
Evaluaţi acest articol
(9 voturi)

Să știți că nu-i de glumit cu pantera alba-neagră de la Giurgiu. Mulți dintre cetățenii români cu traume ancestrale au sunat la 112 și au reclamat că, odată cu pantera venită din țara vecină, în Giurgiu a fost văzută și o ambulanță neagră, iar în zona Palatului Victoria circulă deja pe contrasens o listă neagră. Se bănuiește că lista conține instituțiile din care vor fi concediați angajații care nu iubesc animalele politice.

Măsurile de austeritate și fiscale ale guvernului Bolojan sunt considerate de către analiștii un atentat la siguranța rațională a foamenilor muncii din țara noastră. Mai plastic spus, e un fel de "guvernare-capcană", din pricina căreia prețurile vor exploda, timp în care românii își vor citi contorul electric de la stânga la dreapta, ca să aibă pe cine sa dea vina.

După tăierea sporurilor, Guvernul trece la măsuri de mai mare râsul lui Nicușor decât pisica persană a lui Marcel! Angajaților cărora li s-a tăiat sporul pentru condiții vătămătoare și periculoase li se va reduce și numărul de urări pe care și le pot face la serviciu, ca să nu fie afectat randamentul muncii prestate. Practic, aceștia își pot ura "Spor la muncă!" doar o singură dată pe zi și doar dacă învață să înjure în cel puțin două limbi de circulație europeană.

Ca să nu fie acuzat că pentru unii este mumă orădeană, iar pentru alții ciumă roșie, guvernul îl va angaja pe îndrăgitul și legendarul maestru de ceremonii Marian Varanghelie, pentru organizarea de paranghelii locale și naționale. De unde bani pentru astfel de manifestări culturale?! Evident că de unde vă așteptați mai puțin, iertată să-mi fie ambiguitatea! Practic, nu pot să vă spun, din rațiuni care țin de siguranța națională, cum spun electricienii din Guvern care ne ajută cu împământarea. Că doar nu de pomană a fost introdusă pe ordinea de zi de la CSAT problema circului, care, într-un fel sau altul, trebuie să compenseze absența pâinii.

Citit 1410 ori Ultima modificare Marți, 01 Iulie 2025 18:11

Mai multe din această categorie:

5 comentarii

  • postat de IULIAN
    Miercuri, 02 Iulie 2025 16:26
    89.137.30.***
    Problema nu este cu bolojanii. este cu americanii de peste Nistru. „cine e fără de păcat să arunce piatra” au făcut-o in Iran și nu uitați ce au făcut în Serbia.
    0
    1
  • postat de Cotizantu la sistemu ticăloșit
    Miercuri, 02 Iulie 2025 08:35
    128.127.119.***
    Jiene?Da-te prins!La anul nu mai plătește nimeni?Da ca eu am vrut sa plastesc vreodată?Mi-au luat ei din cont .Siluit.Ezecutat siluit.Vrui sâ hiu haiduc șâ io da.....Nu mio ieșât.
    0
    0
  • postat de IULIAN
    Miercuri, 02 Iulie 2025 07:24
    89.137.30.***
    Mie viitorul îmi pare un pic coafat..nu la BolovanJalnic mă refer.
    1
    3
  • postat de IULIAN
    Miercuri, 02 Iulie 2025 06:56
    89.137.30.***
    Mie mi-a tăiat calea o pisică neagră, când aveam de gând să ajung la Profi...așa că m-am dus la biserică.
    0
    1
  • postat de Iancu Jianul
    Miercuri, 02 Iulie 2025 00:39
    5.13.130.***
    Ati votat pe she dei si piene L... acum VINE FACTURA PASIVITATII! Scapa cine poate., dar sigur de la anu... nu va mai plati nimeni nimic! Dar ei au sacii plini... ca-n proverb! Morarii...
    6
    4

Lasă un comentariu

Utilizatorul este singurul responsabil de conţinutul mesajelor pe care le postează şi îşi asumă toate consecinţele.

ATENTIE: Comentariile nu se publică automat, vor fi moderate. Mesajele care conţin cuvinte obscene, anunţuri publicitare, atacuri la persoană, trivialităţi, jigniri, ameninţări şi cele vulgare, xenofobe sau rasiste sunt interzise de legislaţia în vigoare, iar autorul comentariului îsi asuma eventualele daune, în cazul unor actiuni legale împotriva celor publicate.

Prin comentariul meu sunt implicit de acord cu politica de confidenţialitate conform regulamentului GDPR (General Data Protection Regulation) şi cu Termeni si condițiile de utilizare ale site-ului www.viata-libera.ro