Oțelul a fost lamentabilă la Buzău

(20 voturi)

Echipa de fotbal SC Oțelul a pierdut categoric partida din deplasare cu prima clasată, SCM Gloria Buzău, scor 5-0, în etapa a patra din returul Ligii 3. Gloria Buzău a deschis scorul repede, în minutul 4, apoi a urmat o scurtă perioadă, singura din tot meciul, cu joc acceptabil al SC Oțelul. Au fost irosite patru mai ocazii de egalare, pe contraatac gazdele au făcut 2-0 și de acolo Oțelul nu a mai contat. Până la pauză s-a ajuns la 3-0, iar din minutul 49 Oțelul a rămas și cu un jucător mai puțin, Zaharia fiind eliminat. "Nu ne meritați" s-a auzit din peluza suporterilor gălățeni, cei mai mulți părăsind stadionul. Spre final, neputința Oțelului s-a văzut și la ratarea unui penalti, înainte de golul de 5-0.

Citit 5671 ori Ultima modificare Luni, 25 Martie 2019 12:07