CSM Arcada, ”încălzire” înaintea Cupei României

CSM Arcada a câștigat, scor 3-1, cu Unirea Dej, în cadrul etapei a șaptea din Divizia A1 de volei masculin, disputat în deplasare. Meciul a fost unul foarte echilibrat (25-17, 23-25, 25-16, 25-23), în care parcă nu s-a văzut diferența dintre cele două oponente, campioana en-titre și liderul clasamentului - Arcada, respectiv ocupanta locului 6.

Cel mai bun jucător de la CSM Arcada a fost Niels, care a reușit 23 de puncte. Ceilalți care au punctat pentru echipa gălățeană au fost: Bala 15 p, Kollo 11 p, Georgiev 8 p, Bissette 7 p, Terzici 2 p, Hernan și Cuciureanu - câte un punct.

Cele două formații se vor mai întâlni în acest an, în faza secundă Cupei României (21 decembrie).

În etapa următoare, CSM Arcada va juca, pe teren propriu, cu Volei Municipal Zalău. După urmează ”dubla” din cadrul Cupei CEV, când gălățenii antrenați de Sergiu Stancu se vor confrunta cu finlandezii de la Savo Volley Kuopio.

Citit 1147 ori Ultima modificare Duminică, 01 Decembrie 2019 13:04