SPECIAL DE MONDIAL. Argentina – Australia 2-1: Argentina, cărată în sferturi de geniul lui Messi

Messi reușește să joace la cel mai înalt nivel în continuare la această Cupă Mondială. A fost cel care a deschis scorul în meciul cu Australia, după un start de joc neconvingător al Argentinei. Avantajul a fost dublat în repriza secundă de Alvarez, ca urmare a pressingului excelent realizat de acesta și Rodrigo de Paul. Când totul părea că duce spre o calificare lejeră, câteva emoții de final au fost oferite argentinienilor după șutul lui Goodwin deviat în poartă de Enzo Fernandez. 2-1 scor final și Argentina merge în sferturi, acolo unde va da de Olanda.

Citit 865 ori Ultima modificare Sâmbătă, 03 Decembrie 2022 23:13