Oţelul îşi deschide magazinul oficial!

Oţelul îşi deschide magazinul oficial!

Foto: Ionatan Tutu
Evaluaţi acest articol
(0 voturi)
18 comentarii

În sfârşit, suporterii Oţelului primesc vestea pe care o aşteaptă de ani de zile: se deschide magazinul oficial. Realizat de Masita, firma ce produce echipamentul echipei de fotbal, magazinul se va inaugura astăzi de la 17.00 şi va fi deschis publicului de luni, 11 iunie, de la ora 10.00. Fanshop-ul, deschis cu ajutorul reprezentanţilor Masita în zona Galaţi - Brăila, Paul Voicu şi Ovidiu Mărturiseanu, este amplasat pe strada Brăilei, în zona băncilor, în imediata apropiere a sucursalei BRD.
Pe lângă produsele oferite de Masita, printre care şi treninguri sau bluze după modelul fotbaliştilor (preţ 150 de lei, respectiv 120), clubul Oţelul pune la dispoziţia suporterilor o gamă largă de produse, de la tricouri de joc, până la insigne.
Tricoul oficial costă 89 de lei (există varianta şi fără număr pe spate), iar replica este cotată la 65. De la finalul săptămânii viitoare vor fi disponibile şi tricouri de joc cu autografele jucătorilor. Atracţia magazinului o reprezintă echipamentul de portar, în valoare de 89 de lei.
Preţul unui şort este de 32 de lei, la fel ca pernuţele şi rucsacurile în însemnele clubului, în timp ce fanioanele sunt de trei feluri, mici, mijlocii şi mari, costând 8, 16, respectiv 40 de lei. Cele mai căutate produse sunt brăţările (8 lei) şi insignele (12 lei), iar cele mai inedite sunt ceasurile de perete (40 de lei) şi desfăcătoarele de bere (8 lei).
Şepcile costă 12 lei, fularele (momentan doar modelul în pătrăţele) 20 de lei, iar pentru şoferi, se află în vânzare mini-echipamente de expus în maşină, în valoare de 16 lei. Precizăm că preţurile amintite nu includ TVA-ul.

Citit 4228 ori Ultima modificare Joi, 07 Iunie 2012 18:27

18 comentarii

  • postat de fan otelul echipament Duminică, 10 Iunie 2012 13:59 Link la comentariu
    0
    0

    pe otelul.ro este magazinul online ,se poate plati prin card,iar pentru livrare externa sugerez sa iei legatura cu ei la rubrica contact. si inca cineva,pentru cel care zicea de lotto,eu ma refer strict de echipamentele de fotbal,cand alergi 20 e minute cu alea lotto zici ca ai iesit din piscina,pe cand la masita se simte diferenta , si nu cumpar de la tarabe,am avut ocazia sa joc si in lotto si masita ,si sa stii ca tehnologiile masita sunt comparabile cu cele climacool de la adidas . (comparabile ,nu identice,)

    Raportează
  • postat de intrebari Duminică, 10 Iunie 2012 07:12 Link la comentariu
    0
    0

    Are site acest magazin , se poate plati on line cu card /pay pal,daca vreau ceva imi poate fi trimis in US?Incomplet articolul..

    Raportează
  • postat de nostradamus Vineri, 08 Iunie 2012 23:03 Link la comentariu
    0
    0

    Acest magazin se va inchide curand. Otelul va avea soarta Unirii Urziceni.
    Sper sa se aleaga praful din banii pe care i-au castigat actionarii din participarea in Champions League!
    Bors, sa-ti cheltui banii prin spitale, tratandu-ti boli incurabile.
    Poate reusim sa facem din Dunarea viitoarea echipa fanion a orasului.
    Otelul, ramai singurul lucru bun care s-a intamplat in orasul asta in ultimii 20 ani.
    Adio!

    Raportează
  • postat de alfar Vineri, 08 Iunie 2012 20:04 Link la comentariu
    0
    0

    preturile nu cred ca trebuie comentate. cine vrea sa cumpere o face, cine nu, asta e. in principiu toate cluburile de fotbal au magazine proprii, de imagine, de unde fanii isi pot cumpara ceea ce isi doresc. doar ca afacerea de marketing se face pe imaginea si rezultatele echipei. eu sper sa nu fie doar o varianta de lichidare de stoc. asta o spun pentru ca anul trecut in toamna am fost de nenumarate ori la magazinul de la clubul sidex pentru un tricou pe care am vrut sa-l fac cadou baiatului meu, supersuporter otelul dar care lucreaza la bucuresti. pina la urma am cumparat de pe piata un tricou omagial de la cistigarea campionatului. la magazin mi se spunea, de fapt imi spunea o angajata a firmei de paza, ce probabil preluase si activitatea de marketing, ca firma Masita nu a livrat comenzile. eu ma intreb, de ce? oare otelul la momentul acela cind era in mare trend nu a platit firmei la timp? acum se face lichidare de stoc? poate ma insel. bine ar fi ca magazinul sa fie vesnic in galati cu marfa de ultima ora ce reprezinta clubul nostru. asta ar insemna ca avem echipa de valoare, cu rezultate.

    Raportează
  • postat de gigi Vineri, 08 Iunie 2012 19:41 Link la comentariu
    0
    0

    Un tricou se ridica la cca 25 euro. Nu e unpret f ridicat daca le compara cu cele de afara ...insa nici foarte jos daca tinem cont ca otelul nu se ridica la nivelul echipelor din europa si ca Masita nu e adidas...nike ..lotto ( cineva scria ca Lotto e sub Masita.....ii recomand sa nu mai cumpere tricouri de la tarabe).

    Raportează
  • postat de OtelulGeorge Vineri, 08 Iunie 2012 19:33 Link la comentariu
    0
    0

    Pt mine tricoul echipei mele de suflet Otelul face cat 300 tricouri ale Barcelonei,Milan,Real etc.Te iubesc Otelule.

    Raportează
  • postat de fan otelul Vineri, 08 Iunie 2012 15:42 Link la comentariu
    0
    0

    sa stiti ca preturile la echipamentele masita daca te duci ca echipa sa iti cumperi,ajunge la 30 euro tricou sort si jambiere,deci pretul pentru tricoul oficial mi se pare decent,intr-adevar mi se pare scump ,dar astea sunt preturile,exista si variante replica mai ieftina,adica nu cele de joc ,tot de la masita sunt ,dar astea sunt preturile , daca e masita sa stiti ca nu e moaca,si cele masita sunt mult peste alte marci de echipamente decat lotto . prefer sa fim sponsorizati de masita decat sa cumparam noi echipament nike si sa personalizam noi .

    Raportează
  • postat de Issos Vineri, 08 Iunie 2012 14:33 Link la comentariu
    0
    0

    Mai Hotelul sa stii ca pretul unui tricou al echipei Fortuna Sittard, care e furnizat tot de Masita e 49,95 e, deci cele ale Otelului tot sunt mai ieftine. tu cred ca esti unul dintre cei care ar prefera sa primieasca un tricou at cand achizitioneaza un bilet.

    Raportează
  • postat de TcSoby Vineri, 08 Iunie 2012 14:04 Link la comentariu
    0
    0

    DACA ITI IUBESTI ECHIPA DAI SI 455 DE EURO

    Raportează
  • postat de Hoțelul Vineri, 08 Iunie 2012 13:36 Link la comentariu
    0
    0

    @Issos bai desteptule dar tu compari barcelona cu Hoțelul ? Tu comapari Nike sau Adidas cu Masita ?

    Raportează
  • postat de TcSoby Vineri, 08 Iunie 2012 13:25 Link la comentariu
    0
    0

    IN CURAND O SA SE ORGANIZEZE UN PROTEST...VENITI TOATA LUMEA

    Raportează
  • postat de Issos Vineri, 08 Iunie 2012 12:40 Link la comentariu
    0
    0

    Tipic romaneste. Pana acum toti tipau ca de ce nu se deschide un magazin. Unii se plang acum ca produsele sunt scumpe. Nu e deloc asa. hai sa ne gandim cat costa un tricou original al altor echipe. 74.95 euro bayern, fc barcelona 80,99 e; hertha 74.95e; Juventus 69 e; Deci faceti o comparatie.

    Raportează
  • postat de Costi Vineri, 08 Iunie 2012 11:10 Link la comentariu
    0
    0

    De ce tricourile au scris pe ele Arcelor-Mittal, daca aceasta companie nu mai sponsorizeaza clubul?

    Raportează
  • postat de razvan Vineri, 08 Iunie 2012 10:04 Link la comentariu
    0
    0

    cam scumpi , la ce vremuri sunt ar trebui sa se gandeasca si la buzunarele fanilor ,dar cum unii nu prea gandesc ...

    Raportează
  • postat de Dj Vineri, 08 Iunie 2012 09:22 Link la comentariu
    0
    0

    Text scris de cacat. Tot aceleasi preturi sunt ca inainte, 110 pe un tricou, 10 lei bratara, 15 lei sapca, si restu' poate continu. Acceasi Marie cu alt palarie ;)

    Raportează
  • postat de B orfaș iO ligofreni R ăpănoși Ș menari SugyPwlla Vineri, 08 Iunie 2012 08:53 Link la comentariu
    0
    0

    Băgați mă la magazin și produse marca Otelul pentru gospodine:Borș Magic!Îl pui în frunte și iese un kacat!
    Băgați la licitație becurile de la nocturnă și barele de la turnicheți,că nu-i ajung banii lui Borș din Champions League!
    Iar noi ca suporteri o să vă aducem la deschidere multă mwye să-i măriți bugetul lui Iancu 2!

    Raportează
  • postat de hehe Vineri, 08 Iunie 2012 07:28 Link la comentariu
    0
    0

    prea tarziu

    Raportează
  • postat de Terminatilor Vineri, 08 Iunie 2012 00:56 Link la comentariu
    0
    0

    bai terminatilor va era lene sa aplicati TVA-ul la preturi. Ce-i cu marlania asta... tricou 89 de lei pretul nu include TVA PUNE BA PRETUL CU TOT CU TVA : ZI-I ASA tricou oficial 110,36 lei !

    Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.