Biletul zilei - Am pierdut nemeritat

Nu am crezut că putem scăpa câştigul după ce Schalke conducea cu 2-1 pe Montpellier în minutul 90, cu un om în plus şi multe mari ocazii ratate, dar francezii au dat lovitura în ultima fază şi ne-au stricat şi nouă socotelile. În rest, n-am avut nicio grijă, Real Madrid a defilat la Amsterdam, 4-1 cu Ajax, Arsenal şi-a făcut norma, 3-1 cu Olympiakos, iar Dinamo Kiev a închis meciul cu croaţii încă din prima repriză, 2-0 cu Dinamo Zagreb. Am jucat prudent în Cupa Cehiei, unde Jilhava a făcut 2-2 în deplasare, după ce a condus cu 2-0.

BILETUL ZILEI

Osnabruk - Wehen 1 (cotă 1,70)

Celta Vigo - Sevilla X2 (cotă 1,40)

Ruch Chorzow - Belchatow 1 (cotă 1,70)

Malmo - Norrkoping 1 (cotă 1,55)

Sevilla a pierdut nemeritat jocul cu FC Barcelona şi se află într-o formă bună, astfel că o deplasare la o nou promovată ar trebui să însemne cel puţin un punct în plus. Osnabruk este recunoscută pentru forţa ofensivă de pe teren propriu, iar Malmo are nevoie de victorie pentru a rămîne în cărţi la titlu, contra unei formaţii fără griji în final de sezon. A mai rămas duelul din Polonia, acolo unde vicecampioana Ruch Chorzow întâlneşte codaşa Belchatow, echipă cu înfrângeri pe bandă rulantă. Cota finală ajunge la 6,46.

Citit 4782 ori Ultima modificare Joi, 04 Octombrie 2012 23:44