Biletul zilei - Pariem mai variat

Biletul de vineri a avut neşansa de a avea inclusă surpriza zilei, din Spania, unde Sevilla a pierdut cu Celta Vigo, scor 0-2. În plus, a dezamăgit şi Osnabruk, care a scos doar o remiză acasă cu o echipă mult mai slab cotată, 2-2. Malmo nu a avut probleme cu Norrkoping, câştigând cu 2-0 şi făcându-şi punctele pentru lupta nebună la titlu din Suedia, iar Belchatow nu ne-a dezamăgit nici de această dată când am mizat contra sa, pierzând cu 2-1 pe terenul vicecampioanei Ruch Chorzow.

BILETUL ZILEI

FC Braşov - CSMS Iaşi pauză X2 (cotă 1,81)

Sparta Praga - Banik Ostrava 1 (cotă 1,33)

Rotor - FC Volgar sub 2,5 goluri (cotă 1, 70)

Livorno - Spezia 1X (cotă 1,24)

HJK Helsinki - Honka 1+/2R (cotă 1,15)

Argumentaţie

Odată cu instalarea lui Ciubotariu ca antrenor, ieşenii au devenit mai greu de învins. Pe noi ne interesează doar ca ei  să nu fie conduşi la pauză. Sparta Praga vine după o victorie preţioasă în Europa League şi trebuie să confirme şi în campionat pentru a reveni pe locurile fruntaşe, în timp ce Livorno e o echipă serioasă, cu pretenţi de promovare, mare favorită în meciul cu Spezia, trupă fără victorie în deplasare şi cu doar un gol înscris, astfel că 1X pare un pont solid la acest meci. Rotor si Volgar, liga secundă din Rusia, sunt echipe ce s-au încadrat în media de sub 2,5 goluri în 11 din cele 13 partide disputate până acum. A mai rămas meciul din Finlanda, dintre HJK şi Honka, unde mizăm pe un gol înscris în repriza secundă, indiferent de protagonistă. Cota finală ajunge la 5,71.

Citit 3388 ori Ultima modificare Duminică, 07 Octombrie 2012 21:58