Biletul zilei - Cu tupeu, pe Zenit

Cea mai mică valoare de multiplicare jucată, la meciul Malaga - Rayo Vallecano, ne-a stricat tot biletul de weekend. Gazdele au pierdut, scor 1-2, iar acum au de tras tare pentru a rămâne în preajma locului patru care duce în Liga Campinilor. Hannover n-a avut probleme cu Augsburg, victorie cu 2-0, iar la duelul dintre Manchester Utd. şi Arsenal s-au marcat mai mult de două goluri, scor 2-1, fiind ratat şi un penalti în prima repriză, de Rooney. Pontul nostru favorit, Portuguesa pauză X la meciurile de acasă, a ieşit flueirând. A fost 0-0 la pauză cu Bahia şi am bifat corect o cotă de 2,20.

BILETUL ZILEI

Anderlecht - Zenit 2 (cotă 2,55)

Manchester City - Ajax 1 (cotă 1,40)

Real Madrid - Dortmund peste 2,5 goluri (cotă 1,55)

Mizăm cu tupeu maxim pe o victorie a ruşilor de la Zenit împotriva celor de la Anderlecht. Belgienii nu mai au şanse reale de calificare, în schimb pentru Zenit e un meci de totul sau nimic în ceea ce priveşte calificare în optimi, iar după investiţiile făcute, un eventual eşec nu este luat în calcul. Manchester City e într-o situaţie disperată în grupa D, dacă nu învinge pe Ajax ar putea să-şi ia gândul şi de la locul 3. A mai rămas meciul dintre Real Madrid şi Dortmund, acolo unde speculăm apetitul ofensiv al celor două formaţii, mai ales că primim o cotă frumoasă pentru mai mult de două goluri înscrise, 1,55. Cota finală ajunge la 5,53.

Citit 4128 ori Ultima modificare Luni, 05 Noiembrie 2012 22:25