Haos la Oţelul! Acţionarii au limitat aproape total puterea de decizie a conducerii executive

Haos la Oţelul! Acţionarii au limitat aproape total puterea de decizie a conducerii executive
Evaluaţi acest articol
(0 voturi)

Zilele trecute reprezentanţii TNG, companie ce deţine pachetul majoritar de acţiuni al SC FC Oţelul Galaţi, au venit în Galaţi şi, conform unor surse din cadrul clubului, au ridicat de la sediu computerele şi documentele existente. În aceste condiţii, directorul general Narcis Răducan şi toţi ceilalţi din conducerea executivă nu mai au practic putere de decizie. Deja s-a făcut şi o primă concediere, cea a directorului de marketing Dragoş Ghiuţă.
TNG este o companie ce îl are ca acţionar majoritar pe Dan Grigore Adamescu, unul dintre cei mai bogaţi oameni de afaceri din România.
Astfel, Oţelul este din nou în aceeaşi situaţie ca înaintea preluării de către TNG, când activitatea conducerii administrative era blocată de către acţionarii de atunci.
Pe diverse canale mediatice se vehiculează varianta instalării lui Dinu Gheorghe la conducerea clubului.
Singura certitudine este că cele patru transferuri perfectate în ultimele săptămâni (Zaharia, Astafei, Vancea şi Gazale) sunt în totalitate finalizate, fiind făcute şi plăţile de rigoare, conform surselor noastre, În ultimele zile se zvonise că transferul lui Astafei ar fi în pericol de nu se mai efectua pentru că nu s-ar fi plătit sumele convenite între cluburi.

Citit 4442 ori Ultima modificare Marți, 01 Ianuarie 2013 19:47

21 comentarii

  • postat de smecher
    Joi, 03 Ianuarie 2013 12:00
    ieri pe site-ul clubului otelul galati o declaratie de presa prin care narcis raducan a zis asa:

    Referitor la subiectul vehiculat ultimele zile în presă, doresc să le transmit suporterilor și partenerilor FC Oțelul Galați că situația clubului este sub control, deci stabilă. De asemenea, îmi exprim convingerea că acționarul majoritar al FC Oțelul Galați nu poate fi mânat decât de cele mai bune intenții, aceasta fiind și linia exprimată în mod public, prin intermediul unui comunicat de presă, încă de la preluarea clubului. Proiectul Campioanei și Supercampioanei României, ediția 2011, este de a reuși noi performanțe, target îmbrățișat de acționariatul clubului nostru. Activitatea FC Oțelul Galați se va derula fără probleme, primul eveniment al anului 2013 fiind reunirea lotului de seniori, moment prevăzut pentru 10 ianuarie. Vă mulțumesc!

    Narcis Răducan
    Director General FC Oțelul Galați
    0
    0
    Raportează
  • postat de Foarte bine,sa facă ordine
    Joi, 03 Ianuarie 2013 11:26
    Foarte bine ! Sa facă ordine la Otelul . Sa zboare toți hotii si leprele de la Otelul !
    0
    0
    Raportează
  • postat de spectator
    Miercuri, 02 Ianuarie 2013 16:13
    o societate din bucuresti a cumparat de la santierul damen Stadionul Ancora in primavara anului 2012, cu un pret de aprox 350 mii euro. In toamna aceluiasi an, societatea a vandut clubului Otelul Galati stadionul Ancora la pret aproape dublu - peste 500 mii euro.
    se pare ca cineva a facut o buna afacere. normal ca dl.adamescu sa intrebe unde se duc banii lui de investitor.
    0
    0
    Raportează
  • postat de Real Madrid
    Miercuri, 02 Ianuarie 2013 13:47
    Marketing, publicitate gratuita, mijto, baieti destepti!
    0
    0
    Raportează
  • postat de Suporter
    Miercuri, 02 Ianuarie 2013 13:00
    Bai ziaristilor , sunati-l pe Stan sa spuna ceva , ce fel de ziar sunteti? Nu va lasa patronul liberal?Pote pateste ceva echipa ca o sa aveti ce scrie muuuuult tare!
    0
    0
    Raportează
  • postat de GICA
    Miercuri, 02 Ianuarie 2013 12:58
    aducetiva aminte ca problema asta a fost si in tur,deci marius stan lucreaza si cand sta.ce cauta el la meciurile otelului in deplasare .el este primar si presedinte de onoare la otelul,el are probleme la conducerea galatiului.
    asa ca astia carei spala picioarele adica milogi ca sorin pana si danut lungu nu-l mai scoate-ti din atributiunile OTELULUI ,CA VOI SUNTETI AIA CARE STATI IN GENUNCHI CA MILOGII ,ZIARISTI DE CACAT CE SUNTE-TI .CE MAI URMARITI DE LANSATI ASEMENEA ZVONURI. PE CINE MAI VRETI SA ELIMINATI ,SI AL CUI INTERES SUNTE-TI
    0
    0
    Raportează
  • postat de OTELUL
    Miercuri, 02 Ianuarie 2013 12:45
    astia care zic de raducan ca e marioneta: stan a ramas in umbra si era normal sa asculte de el in prima faza, ca stan avea simtul realitatii locale, plus ca raducan a fost adus fara sa poata transfera nimic, deci responsabilitatea pt turul asta de campionat era indirect tot a lui stan. cum ar fi fost sa inceapa sa faca ce-l taie pe el capul si sa-l ignore pe cel ce a fost atatia ani directorul echipei??? si nu uitati ca raducan n-a plecat de bine de la steaua, asa ca nu mai vorbiti prostii, ce dracu, aveti pamant in loc de creier? planul era bun si mie imi placea viziunea lui pt echipa, dar din pacate pt el si pt noi lucrurile au fost putrede de la inceput.
    pt tudor "De unde sa stie Stan ca asta va face asa? E Nostradamus? Tie nu ti s-a intamplat sa ai incredere in cineva, sa il recomanzi si apoi sa te dezamageasca? Oricum sper sa nu fie ceva grav." tepele lui adamescu sunt de notorietate, te gandesti si tu putin inainte sa-i dai intreg clubul pe mana, deci ori e prost rau stan ori e implicat in treaba asta. daca se ajunge ca dinu vama sa preia echipa este cel mai clar semn ca echipa va fi desfiintata. nu mai visati cai verzi pe pereti, asta e inceputul sfarsitului!!!!!!!!!!!!!!!! stan, cu toata primaria ta, tot orasul o sa te URASCA daca se intampla ceva otelului!!!!!!!!
    0
    0
    Raportează
  • postat de smecher
    Miercuri, 02 Ianuarie 2013 10:53
    mie imi este indiferent ce se intampla ca vad ca nu se vrea performanta la galati batjocura totala ma macar putea sa zica omul asta ba nu vreau sa investesc la acest club ca ma intereseaza sa i-au banii nu sa ii cheltuiesc macar putea sa zica asa nesimtit adamescu asta am crezut ca va fi om de incredere nu va trada cum a facut bors dar se pare ca vrea sa distruga si asta clubul ca parca prea e bataie de joc asa nu se mai poate in halul asta sa aduca mai bine un seic sa investeasca la club ca astia pot fi considerati oameni de afaceri ei au multi foarte multi bani si cred ca ar realiza otelul galati mai multe transferuri decat un roman afaceristii romani sunt o mizerie sunt demni de tot rasul nu pot sa mai am incredere in afaceristi romani doar in seici poti fiindca astia nu sunt lacomi astia mai si cheltuie nu numai i-au si atat deci pot avea incredere in afaceristi din arabia saudita care se numesc seici sunt oameni de incredere va garantez nu sunt ca adamescu si bors!
    0
    0
    Raportează
  • postat de Porumboiu
    Miercuri, 02 Ianuarie 2013 10:46
    Narcis Raducan nu face nimic fara Marius Stan, de fapt e marioneta lui Stan.Asta nu este rau pt ca pe stelistul de Raducan il doare in pwla de club si de oras, el este un mercenar azi aici maine in alta parte. Cred ca este razbunarea lui Bors care daca vrea il lasa fara teren , sediu, etc pe Adamescu. Asa ca Adamescu in loc sa piarda tot mai bine castiga ceva cat de putin, si astfel Otelul va pune nocturna pe ANCORA stadion ce ii apartine stiti voi cui! Si mai cred ca anul acesta Sala Siderurgistul va intra cu acte in regula pe mana Primariei asta ca sa se razbune si Stan pe Bors si oamenii lui care sugeau de acolo. I bini di tat!
    0
    0
    Raportează
  • postat de OLD.MAN
    Miercuri, 02 Ianuarie 2013 10:15
    BA FRATILOR , E MANA LUI N.RADUCAN!PUNE FANII IN FATA CA IL DA AFARA ADAMESCU...!HAI MA CE NAIBA.SUNT VORBELE LUI RADUCAN.TREMURA CA O P..., CA ISI PIERDE PAINICA CALDA DE FRECAT ME...NTA.VA PUP.
    0
    0
    Raportează
  • postat de cosmin
    Miercuri, 02 Ianuarie 2013 03:00
    CE BINEEEEEEEEEEEEEEE k nu mai este ghiuta la club
    0
    0
    Raportează
  • postat de IORGA
    Marți, 01 Ianuarie 2013 23:20
    AMA ZIS-O SI O MAI ZIC: PE NOII ACTIONARI NU-I INTERESEAZA DECAT BANII. DACA ERA OTELULU PE MINUS NU MAI VENEA NICI MAMA LUI ADAMESCU LA GALATI. ascultati la mine si tineti-mi bine numele("iorga"). SA VEDETI JAPCA PE FATA IN URMATORII ANI,DIN PARTEA NOILOR PATRONI
    DACA ACUM CAT MAI SUNT O URMA DE LOVELE IN CONT,SE FAC TRANSFERURI FARA VALOARE (GRATIS SAU PE CEL MULT 50.000) ,SA VEDETI CAND N-OR MAI FI BANI(DE FURAT),Aaaaa............,SCUZE,...........DE INVESTIT
    0
    0
    Raportează
  • postat de alint
    Marți, 01 Ianuarie 2013 23:04
    voi chiar nu vedeti ce se intampla?marius stan devine acum jupan cu acte in regula la otelul,el va fi patron ,nu adamescu astea sunt mersuri de predare si primire a tot ce inseamna otelul!
    0
    0
    Raportează
  • postat de Asta-i, proprietarul face ce vrea. Să sperăm că Oțelul rămâne în Galați. Hai Oțelul, oriunde te-ai afla !!!
    Marți, 01 Ianuarie 2013 22:36
    Adevărul este că prorpietarul face ce vrea cu banii lui, cu investiția sa, pentru a deveni profitabili. Deci pot schimba și administrația, dacă vor. Acum totul este să rămână clubul la Galați, în Galați de dragul trecutului a istoriei sale și măcar de dragul fanilor ce am ,crescut'' odată cu Oțelul.
    0
    0
    Raportează
  • postat de otelarul srl
    Marți, 01 Ianuarie 2013 22:07
    Comentati degeaba!
    Clubul nu este al galatenilor, ci al unui patron care poate face ce doreste cu „afacerea” lui.
    Cand s-a pus problema de luat clubul de catre galateni nu s-a bagat nimeni pentru ca in Galati sunt miliardari de carton.
    Asadar, nu mai dati vina nici pe Marius Stan nici pe nimeni ... Asta e situatia!
    Sa fiti multumiti, dragi galateni ca vom avea echipa in Liga 1 si in urmatorii ani!
    0
    0
    Raportează
  • postat de Tudor
    Marți, 01 Ianuarie 2013 21:55
    @stegarescu esti batut in cap? De unde sa stie Stan ca asta va face asa? E Nostradamus? Tie nu ti s-a intamplat sa ai incredere in cineva, sa il recomanzi si apoi sa te dezamageasca? Oricum sper sa nu fie ceva grav.
    0
    0
    Raportează
  • postat de el
    Marți, 01 Ianuarie 2013 20:26
    Si in acest timp stimabilul Stan ce face ? El l-a adus, el sa dea explicatii. Cu privire la Ghiuta, e un lucru benefic ca l-au concediat. :)))
    0
    1
    Raportează
  • postat de Cpt Jack
    Marți, 01 Ianuarie 2013 20:17
    Opa, cum ramane cu JOS LABELE DE PE OTELUL? Unii au lasat clubul cu milioane in conturi, altii au luat malaiul si l-au papat...Acu ne paste falimentul
    0
    0
    Raportează
  • postat de stegarescu
    Marți, 01 Ianuarie 2013 19:56
    A belit pul@ Marius Stan daca se intampla ceva rau cu Otelul, el l-a adus la club! Cine plm este Dragos Ghiuta, marketingul puli_i mele! plans ca o ***cand l-a dat afara!
    0
    1
    Raportează
  • postat de gigi
    Marți, 01 Ianuarie 2013 19:30
    si ? de ce este haos? vrem mai mult? patronul , decide drumul spre performanta!
    0
    0
    Raportează
  • postat de Valentin
    Marți, 01 Ianuarie 2013 18:41
    Sa cereti acordul cand puneti o fotografie care nu va apartine.
    0
    0
    Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.