Biletul zilei - Dueluri dezechilibrate

Degeaba am prins super-cotă la West Ham – Tottenham mizând pe mai multe goluri înscrise în repriza a doua (1-1 pauză, 2-3 final), dacă Levante n-a fost în stare să nu piardă în faţa celor de la Osasuna, scor 0-2, cu goluri marcate în min utele 88 şi 94. Păcat, anticipasem că Napoli nu poate câştiga la Udinese şi am avut dreptate, încheindu-se egal, scor 0-0. În rest, Astra şi Monaco s-au conformat şi n-au pierdut, ba chiar şi-au câştigat meciurile cu Viitorul, respectiv Lens.

BILETUL ZILEI

Stuttgart – Bochum 1 (cotă 1,45)

Fenerbahce – Trabzon 1461 (cotă 1,30)

Slask Wroclaw – Flora 1 (cotă 1,55)

Raon L’Etape – Bordeaux 2 (cotă 1,45)

Zwolle – PSV 2 (cotă 1,50)

Avem cinci meciuri dezechilibrate valoric, toate fiind din cupele ţărilor respective. Stuttgart îşi joacă singura şansă de a mai prinde Europa şi din sezonul viitor, având două mari avantaje: evoluează pe teren propriu, iar adversarul e din liga secundă. Fener şi Slask au adversari tot din liga secundă, iar Bordeaux are şansa de a juca împotriva singurei echipe din liga a patra rămasă încă în Cupa Franţei. A mai rămas meciul din Cupa Olandei, acolo unde PSV este net superioară adversarei şi trebuie să spele păcatul înfrângerii din weekend contra rivalilor de la Feyenoord. Cota finală ajunge până la 6,35.

Citit 5332 ori Ultima modificare Marți, 26 Februarie 2013 17:39