Biletul zilei - Să începem săptămâna cu câştig!

Vineri seară ne-a mers foarte prost, la nici unul dintre cele trei evenimente alese nu s-a lăsat cu deznodământul pe care-l pronosticasem. Până la urmă, e mai bine aşa pentru moral, decât să ne ofticăm că am ratat pentru vreun gol dat prin prelungiri. Watford n-a scos decât un egal la codaşa Wolverhampton, Getafe a dat două boabe dar mai trebuia una, exact la fel ca la Vitesse cu Utrecht, unde a fost tot 2-0

Biletul zilei

CS Severin – Astra 2D (cotă 1,20)

Vicenza – Bari X pauză sau final (cotă 1,48)

FC Braşov – Concordia Chiajna sub 2,5 (cotă 1,75)

Sevilla – Celta Vigo 1 (cotă 1,47)

Veria – Aris sub 2,5 (cotă 1,50)

Argumentaţie

Incercăm să revenim la ghişeu pentru încasare mizând că Astra, o echipă destul de ofensivă, va înscrie măcar o dată la modesta trupă din Turnu Severin. În serie B anticipăm că va fi egală fie la pauză, fie la final, într-un joc echilibrat, iar la Braşov – Chiajna nu se anunţă a fi prea multe goluri. La fel e cazul partidei din Grecia, unul dintre campionatele cu o medie foarte mică de goluri. Am adăugat şi un meci din prima ligă spaniolă, în care Sevilla îşi joacă ultimel speranţe la un loc de cupă europeană în faţa unui adversar modest, aflat pe loc retrogradabil.

Citit 6115 ori Ultima modificare Duminică, 03 Martie 2013 17:12