Biletul zilei - Cu ochii pe Anglia şi UCL

Ce aproape am fost de un câştig în weekend, după ce am avut două încercări. La primul bilet am pierdut pe mâna celor de la Pacos Ferreira, care şi-au bătut joc de locul de Liga Campionilor pe care-l ocupau şi au remizat acasă, scor 1-1, cu Beira Mar, ultima clasată şi cea mai slabă echipă ca formă. Pe celălalt bilet, Nice a marcat repede şi ne-a stricat pontul, iar Everton a fost umilită chiar acasă într-un meci important de “codaşa” Wigan. Am bifat corect cinci ponturi, printre care şi o cotă de 2,15 la Cagliari – Sampdoria, mai multe goluri marcate în repriza a doua.

BILETUL ZILEI

Barcelona – AC Milan 1 (cotă 1,35)

Schalke – Galatasaray peste 2,5 goluri (cotă 1,70)

Leeds – Peterborough 1 sau 2 a doua repriză (cotă 1,41)

Stevenage – Bournmouth 1 sau 2 a doua repriză (cotă 1,44)

Bury – Scunthorpe 1 sau 2 a doua repriză (cotă 1,43)

Mizăm din nou pe partidele din UEFA Champions League (UCL), acolo unde FC Barcelona are o misiune extrem de grea, de a recupera diferenţa de două goluri faţă de AC Milan. E riscant de anticipat cine se califică, dar Barcelona în primul rând trebuie să-şi câştige meciul. Schalke e o echipă dezlănţuită, cu multe goluri înscrise la meciurile sale, iar Galatasaray are un lot capabil de a crea spectacol. În rest, la meciurile echilibrate din ligile inferioare din Anglia mizăm pe faptul că una dintre combatante va câştiga a doua repriză. Cota finală ajunge până la 6,66.

Citit 5674 ori Ultima modificare Luni, 11 Martie 2013 16:24