Precizăm de la bun început că până la urmă biletul de marţi seară a fost câştigător la cota iniţială. Multe agenţii nu au închis la cota 1 evenimentul amânat de la nord-irlandezi, Lisburn – Portadown, care s-a jucat miercuri. A fost 0-5, ieşind lejer pontul nostru de peste 2,5 goluri. Astfel, s-a validat câştigul la cota 5,93.
Şi cum ne place să legăm victoriile, am lovit şi cu tichetul următor, de miercuri, preparat de colegul Marian Săvăstru. Lejer! La fotbal feminin nu prea e loc de suprize, la cele două jocuri din Belgia gazdele au confirmat, iar Palmeiras - Botafogo s-a încadrat în intervalul 2-4 goluri, scor 2-0. Cota la încasare, 5,91!
Biletul zilei
Austria - Faroe Islands 1 (cotă 1.10)
France – Georgia 1 (cotă 1.10)
Argentina – Venezuela 1 (cotă 1.15)
Croatia – Serbia 1 (cotă 1.80)
Norway – Albania 1 (cotă 1.40)
Slovakia – Lithuania 1 (cotă 1.55)
Argumentaţie
E seară plină în preliminariile Campionatului Mondial, fără nici un joc intercluburi în ofertă. Construim biletul bazându-ne în primul rând pe declinul sârbilor şi pe parcursul foarte bun de până acum al croaţilor. Slovacii îşi compromit şansele măcar la locul de baraj dacă nu bat modesta echipă a Lituaniei, cam la fel stând lucrurile şi în cazul Norvegiei, pe locul doi doar cu un punct în faţa adversarilor din această seară. În rest, trei partide cu superfavorite, pentru a ne rotunji cota, ajunsă la 5,44.