Biletul zilei: E timpul să încasăm

Pentru noi, a fost vinerea neagră. În Olanda, Alkmaar s-a trezit la viaţă tocmai acum şi a dinamitat şansele celor de Heerenven la un loc de play-off pentru Europa League cu un incredibil 0-4. Zadarnică măsură noastră de siguranţă cu 1X. Clermont a ratat şansa de a scăpa de retrogradare, 0-2 acasă cu ultima clasată, în timp ce Sparta Praga a revenit de la 0-2, după două goluri luate în trei minute, dar n-a putut decât să egaleze. Ce folos că la Lille – Sochaux (scor 3-3) se dăduseră peste 2,5 după nici 50 de minute şi că Wisla Cracovia s-a impus deşi a avut un jucător eliminat în minutul 55?

BILETUL ZILEI

Pandurii – Gloria Bistriţa 1 (cotă 1,20)

Betis – Deportivo peste 2,5 (cotă 1,70)

Maritimo – Benfica 2 (cotă 1,40)

Aston Villa – Sunderland 1 (cotă 2,25)

Pandurii, în luptă pentru un loc de Europa League, n-are cum să rateze şansa trecerii pe locul doi când joacă cu ultima clasată. La Betis – Deportivo ar fi culmea să nu iasă multe goluri, atât timp cât ambele combatante extrem de rar încheie sub 2,5, iar în Portugalia ar trebui ca nefica să obţină a şaptea victorie consecutivă în meciurile directe cu maritimo, mai ales că e la titlu iar FC Porto, echipa de pe locul doi, e la doar un punct în spate. Mizăm şi pe forma bună în care e Astona Villa, mai ales că are nevoie disperată de victorie pentru a evita retrogradarea, iar cota la acest joc e mai mult decât tentantă. Ajungem la o cotă finală de 6,43.

Citit 4647 ori Ultima modificare Duminică, 28 Aprilie 2013 16:32