GALERIE FOTO / Suporterii Oţelului au ieşit în stradă împotriva lui Adamescu
Foto: Foto: Sorin Pană

GALERIE FOTO / Suporterii Oţelului au ieşit în stradă împotriva lui Adamescu
Evaluaţi acest articol
(0 voturi)

Peste 100 de fani ai Oţelului s-au strâns in faţa Hotelului Dunărea pentru a protesta împotriva patronului clubului roş-alb-albastru, Dan Grigore Adamescu.

Suporterii au scandat "Oţelul nu moare!”, "Adamescu du-te, lasa-ne!", "Oţelul liber", "Pentru noi doar Oţelul contează", "Ne vom uni, suporteri toţi şi vom scăpa clubul de hoţi" şi "Dacă nu mai vrei să zbori, dă echipa înapoi!". Unul dintre liderii galeriei, Leonard Gâbu, oranizatorul protestului a explicat care au fost motivele nemulţumirilor suporterilor “E o situaţie fără precedent în România ca o echipă care a avut 20 de milioane de euro în conturi să fie acţionată în instanţă pentru datorii, jucătorii să fie neplătiţi şi să fim ameninţaţi cu falimentul. Noi suporterii am luat atitudine şi nu ne vom opri aici, pe 5 iulie va avea loc un marş de protest mult mai amplu şi vom continua atât timp cât e nevoie pentru a ne proteja clubul favorit. Aşteptăm ca oamenii din Galaţi să ni se alăture, protejăm un patrimoniu al oraşului. Ne dorim ca această situaţie de incertitudine să înceteze şi vom acţiona de fiecare dată ca un scut în favoarea Oţelului”.

Astfel suporterii Oţelului au continuat seria de proteste incepută marţi, la stadionul Oţelul, şi va urma marşul de protest de pe 5 iulie pe traseul Hotel Dunărea - Casa de Cultură a Sindicatelor.

Citit 1961 ori Ultima modificare Sâmbătă, 29 Iunie 2013 20:05

13 comentarii

  • postat de ROMANIA TARA JEGURILOR
    Marți, 02 Iulie 2013 17:28
    CAND A LUAT CAMPIONATUL TOATA LUMEA ERA IN STRADA SI SARBATOREA ,cand sunt in mocirla se strang 100 de suporteri,oras mediocru ,cel mai mediocru din tara de kkt numita RROMANIA
    0
    0
    Raportează
  • postat de ROMANIA TARA JEGURILOR
    Luni, 01 Iulie 2013 19:42
    ei ce sati spun,,100 de suporteri......suporterii c.u.r.u.lui ,este echipa lui ADAMESCU si gata ,face ce vrea cu ea,asta este capitalismul,mai degraba este vinovat cine la adus pe acesta,este a lui si gata..suporterii ducase dracului,astia sunt suporteri?o adunatura de golani
    0
    0
    Raportează
  • postat de ARCELORUPTINCURMITTAL COMP. CARE SE ARDE IN C.U.R PT A PUNE IN PLUS 10 LEI LA SALARIUL DE KKT AL MUNCITORILOR
    Luni, 01 Iulie 2013 14:30
    NU UITATI CA ESTE SI DUNAREA IN LIGA A DOUA ,SA SE INVESTEASCA BANI PROMOVEAZA IN LIGA 1 SI AVEM ECHIPA ,MAI ALES CA PRIMARUL VOSTRU,NU SUNT DIN GALATI,A PROMIS STADION MUNICIPAL NOU. EU NU VAD SA IL VARUIASCA PE ASTA VECHI ,DAR SPERAM CA SE TINE DE CUVANT
    0
    0
    Raportează
  • postat de Florin
    Duminică, 30 Iunie 2013 22:25
    Kaiac-canoe / Alte patru medalii de bronz la Europenele de juniori si tineret!

    Echipajele tarii noastre au ajuns la un total de opt trofee la intrecerile continentale de kaiac-canoe pentru juniori si tineret under 23 de la Poznan! Dupa cele patru medalii din prima zi (doua aur, un argint, un bronz) duminica au fost obtinute tot atatea, dar numai de bronz.

    Primii care au urcat pe a treia treapta a podiumului au fost canoistii juniori Gheorghe Sadovnic-Aurelian Ciocan, 35,441, pe 500 metri, victoria revenind ungurilor Nagy Vendel-Czimadic Kolos Attila, 35,117. Au urmat surorile Paula si Valentina Postaru, la c2-500 tineret, 2:10,01, Iuliana Taran, kaiac 1-500, 1:56,935 (campioana Emma Joergensen-Danemarca, 1:55,139) si kaiac 1-200, 45,872 (invingatoare aceeasi Joergensen, 45,172.Au ratat de putin podiumul, clasandu-se pe ghinionistul loc 4 Iulia Croitoru-Elena Meroniac, k2-500 junioare, Iuliana Paleu, k1-500 tineret si Catalin Buceag-Daniel Burciu, k2-500 tineret, acestia din urma, la numai 200 de miimi de pozitia a treia.

    Felicitari sportivilor romani pentru medaliile obtinute!!!
    0
    0
    Raportează
  • postat de SB06
    Duminică, 30 Iunie 2013 16:00
    @Smecher, chiar crezi ca poat tine cineva vreodata cont de parerile tale, atata timp cat nu esti in stare macar sa scrii cat de cat corect gramatical?Chiar mis e pare o jignire la adresa acestui ziar si a cititorilor sai, sa scrii in asemenea hal, fara punct, fara virgula, farasa tii cont de absolut nicio regula de scriere.

    Bineinteles ca se poate trai si fara o echipa de fotbal. Aici nu e vorba de bani. Nu echipa de fotbal ne da bani. Dar unii oamenii se hranesc si cu sentimente, pe langa hrana de zi cu zi.
    0
    0
    Raportează
  • postat de Florin
    Duminică, 30 Iunie 2013 15:24
    Ioana Loredana Roşca a acces în turul doi al probei de junioare, la Wimbledon

    Jucătoarea Ioana Loredana Roşca s-a calificat, sâmbătă, în turul doi al probei de junioare din cadrul turneului de la Wimbledon, învingând-o în prima rundă, cu scorul de 6-7 (3), 6-2, 6-1, pe sportiva britanică Isabelle Wallace, informează site-ul oficial al competiţiei.

    În faza următoare, Roşca o va întâni pe jucătoarea ucraineană Anhelina Kalinina, cap de serie numărul 12.

    Felicitari Ioana Loredana Roşca pentru victoria obtinuta la Wimbledon!!!
    0
    0
    Raportează
  • postat de Florin
    Duminică, 30 Iunie 2013 15:20
    Ioana Ducu s-a calificat în turul doi a probei de junioare, la Wimbledon

    Jucătoarea Ioana Ducu s-a calificat, sâmbătă, în turul doi al probei de junioare din cadrul turneului de la Wimbledon, învingând-o în prima rundă, cu scorul de 6-2, 6-2, pe a şaptea favorită, Katy Dunne (Marea Britanie), informează site-ul oficial la competiţiei.

    Ioana Ducu o va întâlni în faza următoare pe câştigătoarea meciului Marie Bouzkova (Cehia) - Alice Matteucci (Italia).

    Felicitari Ioana Ducu pentru victoria obtinuta la Wimbledon!!!
    0
    0
    Raportează
  • postat de smecher
    Duminică, 30 Iunie 2013 15:19
    eu cred ca se exagereaza prea mult cu acest protest pe langa asta poti trai si fara otelul galati e doar un club de fotbal atat ce mare branza si echipe dinastea sunt multe eu nu stiu de ce atata ingrijorare chiar nu inteleg sunt lucruri mai importante in viata pentru care merita sa traiesti nu un club de fotbal ce naiba chiar asta conteaza mai mult foarte bine sa se duca ei cred ca vor rezolva ceva nimic domnule nu vrea omul asta sa cedeze echipa si cu asta basta eu nu stiu de ce atata tam tam de pomana
    0
    0
    Raportează
  • postat de Galatean mandru
    Duminică, 30 Iunie 2013 15:03
    Ce imi plac mie astia care stau si comenteaza pe internet, ca au ost multi, ca au fost putini, dar ei nu isi misca fundul din casa 2 statii de autobuz pentru 30 de minute.
    0
    0
    Raportează
  • postat de Florin
    Duminică, 30 Iunie 2013 14:34
    Kaiac-Canoe / Patru medalii, dintre care doua de aur la Europenele de juniori si tineret!

    Prima zi a finalelor intrecerilor continentale de kaiac-canoe rezervate juniorilor si tineretului (under 23), care au loc la Poznan, a fost favorabila sportivilor romani, care au castigat patru medalii-doua de aur, un argint si un bronz. Cele mai stralucitoare trofee le-au obtinut canoea de 4-1000 under 23, compusa din Stefan Carp-Stefan Daiescu-Cristian Gheorghe-Stefan Strat, 4:25,515 (urmati de reprezentantii Ucrainei, la 1,661 secunde si de cei a Belarusului, la 2,096) si kaiacul de 2-1000 junioare, alcatuit din Florida Ciuta-Daniela Varona, 3:43,660 (secondate de Ungaria, la 541 miimi si de Polonia, la 4,876).

    Pe a doua treapta a podiumului a urcat Florentina Caminescu la k1-1000 under 23, 5:01,596, devansata de germanca Nadine Zehe, 4:00,304, dar inaintea unguroaicei Ramona Barkasdi, 4:01,808. Canoea de dublu-1000 juniori Cristian Gheorghe-Constantin Daiescu a cucerit bronzul, dupa 3:43,660, intrecuti de rusii Oleg Shuriukin-Kiril Leontiev, 3:42,053 si de ucrainenii Mikhailo Mandziuk-Taras Misciuk, 3:42,911.
    Au mai prins finalele la under 23 Catalin Ilie-Daniel Burciu, la k2-1000, locul 5, Adi Grozuta-Cosmin Simion, la c2-1000, pozitia 6 si Sanziana Micutar-Diana Mutescu, 7 la k2-1000. Duminica vor avea loc finalele pe distantele de 500 si 200 metri.

    Felicitari sportivilor romani!!!
    0
    0
    Raportează
  • postat de Florin
    Duminică, 30 Iunie 2013 14:32
    Tecau si Mirny merg mai departe la Wimbledon, dupa o infruntare deosebit de dificila

    Perchea Horia Tecau si Max Mirnyi s-a impus in turul al doilea al turneului de Grand Slam de la Wimbledon in fata cuplului australian format din Samuel Groth si Chris Guccione. Tecau si Mirny au reusit sa se impuna in patru seturi, la finele unui meci extrem de strans.

    Dupa doua ore si 48 de minute de joc, duo-ul romano-bielorus a reusit sa-si adjudece calificarea in faza urmatoare a competitiei cu scorul de 6-4, 6-7(6-8), 7-6(7-2), 7-5.

    Felicitari Horia Tecau!!!
    0
    0
    Raportează
  • postat de ARCELORUPTINCURMITTAL COMP. CARE SE ARDE IN C.U.R PT A PUNE IN PLUS 10 LEI LA SALARIUL DE KKT AL MUNCITORILOR
    Duminică, 30 Iunie 2013 13:44
    suporterii sunt cat tot staful de la otelu la un loc,halal echipa,halal galateni,ce mai....saracia isi spune cuvantul
    0
    0
    Raportează
  • postat de Fără violență.....
    Duminică, 30 Iunie 2013 10:08
    Din 250000 loc.
    -125000 femei
    -75000 pensionari
    -25000 plecati la munca
    -20000 care au înțeles că faceți miting degeaba
    -4900 hoți care trăiesc de pe urma distrugerii orașului
    ___________________________________________
    100 prezenți
    0
    0
    Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.