Departe de calificare / România a pierdut la două goluri diferenţă manşa tur a barajului cu Grecia

Naţionala României a pierdut, scor 1-3, pe terenul Greciei, în manşa tur a barajului de calificare la Campionatul Mondial din 2014. Unicul gol al tricolorilor a fost reuşit de Bogdan Stancu în minutul 19. Pentru greci au marcat Mitroglou (min. 14 şi 67) şi Salpingidis (min. 21). În primul minut de prelungire, Costin Lazăr a fost eliminat după ce a primit al doilea „galben”. În plus, Bourceanu v-a absenta la retur pentru cumulul de cartonaşe.

Echipa folosită de selecţionerul Victor Piţurcă: Lobonţ – Măţel, Gardoş, Goian, Raţ – Cociş, Bourceanu (Lazăr min.72) – Torje (Grozav min. 72), Stancu, Tănase (Maxim min.85) – Marica.

Manşa retur e programată marţi, de la ora 21.00, la Bucureşti, pe „Arena Naţională”.

Celelalte rezultate din turul barajului pentru CM 2014: Islanda – Croaţia 0-0, Portugalia – Suedia 1-0 şi Ucraina – Franţa 2-0.

Citit 989 ori Ultima modificare Sâmbătă, 16 Noiembrie 2013 00:03