Încă un meci pierdut de Oțelul / Eșec în fața suporterilor pentru germanul Ewlad Lienen

Antrenorul german Ewlad Lienen n-a avut parte de o întâlnire prea fericită cu fanii roș-alb-albaștrilor, Oțelul pierzând, scor 2-1, cu FC Vaslui, la primul său meci în fața suporterilor. Pentru gălățeni a marcat Marquinhos din penalti în ultimul minut de prelungire. Oaspeții au deschis scorul prin Wilk în minutul 27, după un șut deviat nefericit de Sîrghi, în marginea careului. Scorul a fost majorat de Antal dintr-un penalti obținut tot de el (minutul 84).

Tehnicianul Ewlad Lienen a folosit următoarea formulă: Brăneț - Sîrghi, Mișelăricu, Sipovici, Popescu – Giurgiu (min. 89 Tudorie), Cooper – Gavrilă (min. 60 Astafei), Marquinhos, Iorga (min. 70 Băjenaru) – Henrique.

Oțelul a rămas cu doar 14 puncte după 15 etape și poate termina etapa pe loc de retrogradare în cazul în care FC Brașov nu pierde meciul cu CFR Cluj, de luni.

Citit 2069 ori Ultima modificare Sâmbătă, 23 Noiembrie 2013 00:01