Evaluaţi acest articol
(0 voturi)
7 comentarii

După săptămâni de incertitudini, în sfârşit şi o veste bună. De azi, jucătorii, puţini câţi mai sunt, au un nou antrenor: Hans-Michael Weiss (49 de ani). Acesta este fostul selecţioner al Filipinelor. 

Noul antrenor al Oţelului a fost prezentat în această dimineaţă, a semnat un contract pe o perioadă de un sezon, cu opţiunea de prelungire, şi imediat după conferinţă a plecat spre Bucureşti. Acesta va fi prezentat jucătorilor în stagiul de pregătire pe care gălăţenii îl vor face în Slovenia în perioada 30 iunie - 12 iulie.

"Am ajuns la o înţelegere, mai trebuie puse la punct câteva detalii, iar luni voi fi prezent în cantonamentul echipei din Slovacia. Trebuie să definitivăm lotul de jucători, ne aşteaptă multă muncă. Sunt bucuros că am ajuns în prima ligă din România, la un club cu o istorie bogată şi sper să contribui la readucerea echipei la performanţele din urmă cu câţiva ani. Am urmărit parcursul echipei din perioada Lienen, cel care a salvat echipa de la retrogradare, însă acum este şi mai greu, o luăm practic de la zero. Am discutat cu o serie de jucători, trebuie să ne încadrăm însă în bugetul clubului. Obiectivul meu este lucrez cu jucători tineri, să-i ajut să ajungă la un nivel înalt", a spus Weiss.

Citit 1994 ori Ultima modificare Vineri, 27 Iunie 2014 12:23

7 comentarii

  • postat de Gogu Sâmbătă, 28 Iunie 2014 10:53 5.13.213.*** Link la comentariu
    0
    2

    "trebuie sa ne incadram in bugetul clubului" dar care e bugetul? mai exista asa ceva la Otelul?

    Raportează
  • postat de iorga Sâmbătă, 28 Iunie 2014 08:53 5.13.128.*** Link la comentariu
    0
    2

    DE CE SA FIM PESIMISTI? DACA SUNTEM SUPORTERI ADEVARATI,TREBUIE SA INCURAJAM ECHIPA IN ORICE SITUATIE SI SA NE BUCURAM CA AM SUPRAVIETUIT UNUI SEZON FOARTE DIFICIL PENTRU NOI. POATE O SA FIE MAI BINE. DE UNDE SA STIM..............?

    Raportează
  • postat de asta e Vineri, 27 Iunie 2014 21:29 79.116.99.*** Link la comentariu
    2
    2

    numai frecati motanul ,astia ce se cred cunoscatori in ale OTELULUI. acolo se stabilesc lucruri asa cum vrea patronul prin angajatul lui. asta e, poate o fi de bine sau nu . eu stiu ca multi din galerie vor de-o sarma, asa...de-un suc, dar sa aiba rabdare ca poate le mai intra in meniu si citiva mititei.

    Raportează
  • postat de Marian Vineri, 27 Iunie 2014 16:14 82.137.14.*** Link la comentariu
    2
    3

    Neil Etheridge-Tomozei,Miselaricu,Sipovici,Ilie-Jason de Jong,Izvoranu-Szekely,Tudorie,Martin Steuble-
    Phil Younghusband

    Raportează
  • postat de Andrei Vineri, 27 Iunie 2014 15:52 82.137.14.*** Link la comentariu
    2
    3

    Asa arata Otelul in acest moment cu jucatorii pe care ii are la antrenamente:(Sarghi,Popescu,Lovin,Marquinhos,Astafei,Zaharia si Milea au plecat si ei)
    Abraham-Tomozei,Miselaricu,Sipovici,Murgoci-Izvoranu,Ilie-Szekely,Cristea,Batfoi-Tudorie

    Raportează
  • postat de Silviu Vineri, 27 Iunie 2014 15:31 82.137.14.*** Link la comentariu
    1
    4

    O sa fie foarte greu in conditiile actuale.Din echipa din sezonul trecut au ramas numai Miselaricu,Sipovici,Marus,Murgoci,Ilie si Tudorie(dintre cei care au jucat),dar sa vedem daca raman si ei,ca de exemplu dintre jucatorii prezenti la reunire gen Zaharia,Milea,Popescu,Sarghi,Lovin,Marquinhos,Astafei au parasit formatia noastra.
    Au fost adusi Tomozei,Izvoranu,Szekely,Batfoi si Cristea,dar este insuficient si din cauza numarului putin de jucatori adusi in comparatie cu cei plecat,idar si din prisma valorii lor in comparatie cu cei care au parasit clubul..Un singur lucru mai sper,ca cei care vor juca la Otelul,sa joace din toata inima pentru acest club.RESPECT tuturor jucatorilor care vor imbraca tricoul rosu-alb-albastru.

    Raportează
  • postat de opinia publica Vineri, 27 Iunie 2014 12:44 5.87.201.*** Link la comentariu
    5
    11

    Unde oare-i gaseste? Vin sa antreneze gratis? Nu cred, asa ca la banii astia gasea un antrenor roman, sunt atatia care o ,,freaca, si isi dau cu parerea pe la diverse televiziuni, ca la ce lot avem poate sa-l aduca si pe Mourinho, tot soarta aia o vom avea. In loc sa cheltuie banii pe antrenori mai bine ar aduce fotbalisti ca-i cam gol vestiarul si s-ar putea sa nu mai fie nevoie de autocar in deplasari, le ajunge un 8+1

    Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.