“Kahn” de Galaţi califică Oţelul după loviturile de departajare

Oţelul Galaţi a câştigat, sâmbătă seară, prima partidă oficială din noul sezon, cu Ceahlăul Piatra Neamţ, scor 3-2, după executarea loviturilor de departajare. După 90 de minute şi cele două reprize suplimentare scorul a fost 0-0. Meciul, disputat la Galaţi, a contat pentru optimile de finală ale Cupei Ligii.

Eroul Oţelului a fost Alexandru Vlasie (24 de ani), portarul cu porecla “Kahn” reuşind să apere două din loviturile de la 11 metri ale adversarilor, cele executate de Achim şi Marc.

Pentru Oţelul au marcat Mişelăricu, Zaharia şi Stoian, a ratat Cojoc. Pentru nemţeni au înscris Ţepeş şi Ştefănescu.

Oţelul a evoluat în următoarea componenţă: Vlasie – Cojoc, Mişelăricu, Sipovici, Murgoci – V. Gheorghe (Marus, min. 81) – Onwuachi, St. Cucu, S. Ilie (Zaharia, min. 56) – Cristea (Stoian, min. 65), Tudorie; Antrenor Michael Weiss

Citit 2962 ori Ultima modificare Duminică, 20 Iulie 2014 07:46