HOCHEI / Dunărea îşi va juca calificarea în finală la Galaţi

foto Dragoș Saca

Echipa de hochei pe gheaţă CSM Dunărea Galaţi a pierdut, miercuri seară, în deplasare, al patrulea meci din semifinala cu cei de la Corona Braşov, scor 6-1.

Echipa gălăţeană a început foarte bine jocul, a deschis scorul prin Palak şi a continuat să domine până în minutul 13, perioada în care a mai avut patru mari ocazii de a înscrie. La prima superioritate numerică avută de gazde s-a produs egalarea, până la pauză Corona reuşind să mai înscrie încă o dată. Învingătoarea a fost decisă, ca şi în partida din seara precedentă, în repriza a doua, dominată clar de Corona, care s-a desprins la 5-1 până la ultima pauză.

CSM Dunărea câştigase, pe teren propriu, primele două jocuri ale semifinalei (4-1, respectiv 4-3), astfel că scorul general este egal, 2-2.

Finalista va fi desemnată după al cincilea meci, decisiv, care va avea loc la Galaţi, luni 16 martie, de la ora 17.30, conform site-ului oficial al federaţiei de specialitate.

Citit 1219 ori Ultima modificare Luni, 30 Noiembrie -0001 02:00