Final de senzaţie al fotbalistelor de la FC Universitatea pe terenul liderului, după 0-3 la pauză

(6 voturi)

Echipa de fotbal feminin FC Universitatea Galaţi a început returul ligii secunde cu un rezultat excelent, scor 3-3 în deplasare cu prima clasată, Viitorul Reghin. Conduse la pauză cu 3-0, gălăţencele au făcut o repriză secundă de senzaţie, egalând în ultimul minut prin Mirela Ciobotaru, după ce reduseseră din diferenţă prin debutanta Carmen Marcu (min. 53) şi Georgiana Stratu (min. 70, din pasa lui Marcu). Echipa gălăţeană a evoluat în componenţa: Roxana Pazargic – Alexandra Ivan, Viorica Vasile, Eugenia Gherghişan, Elena Ivan – G. Stratu, Mădălina Sfinteş, Roxana Ioan, Iulia Mihalea – Marcu, Silvia Oană. Au mai jucat Valentina Ivan, Andreea Surcică (debut), Mirela Ciobotaru şi Ioana Palade. În clasament, echipa gălăţeană este pe locul 7.

Citit 1793 ori Ultima modificare Luni, 30 Noiembrie -0001 02:00