United a fost egalată la general în semifinala Ligii I. Marţi se joacă meciul decisiv

Formaţia gălăţeană United a fost învinsă, în deplasare, de Informatica Timișoara, scor 5-2, în meciul doi al semifinalei Ligii I de futsal, astfel că echipa calificată în finală se va decide în meciul trei, programat marți, de la ora 19.00, tot la Timişoara. În primul, United câştigase la Galaţi cu 3-0.

United a avut din minutul 5 o superioritate numerică timp de două minute în urma eliminării unui adversar (Matei) dar nu a fructificat-o. Informatica Timişoara a deschis scorul în minutul 11. În penultimul minut al primei reprize United a acumulat 6 faulturi comise, dar Informatica a ratat şutul de penalitate. Însă, peste numai câteva secunde, gazdele au beneficiat de un nou penalti la următorul fault, din care au făcut 2-0.

United a început excelent repriza secundă şi a reuşit să egaleze în minutul 23, dar cei de la Informatica Timişoara au revenit după doar un minut la conducere şi apoi s-au distanţat relativ repede cu încă două goluri înscrise.

Citit 1732 ori Ultima modificare Luni, 16 Mai 2016 21:14