Prima serie în deplasare din Liga Mol s-a încheiat cu un MECI SPECTACULOS, dar fără punct pentru Dunărea

Echipa de hochei Dunărea Galați a încheiat, marți seară, 13 septembrie, seria primelor patru meciuri în deplasare din Liga Mol, cu o înfrângere, scor 2-4 (1-1, 1-2, 0-1) cu Dunaujvaros.

Golurile echipei gălățene au fost marcate de Rastislav Gaspar și Phil Bushbacher.

După aceste patru jocuri, Dunărea a acumulat trei puncte în clasament, în urma victoriei de luni in prelungiri cu Fehervari și a înfrângerii de sâmbătă, tot după prelungiri, cu Debreceni .

Următorul meci în Liga Mol pentru Dunărea va fi la Galați, cu Ferhavari, duminică, 18 septembrie, de la ora 18,00. Apoi vor urma și primele două jocuri din Liga Națională, tot la Galați, cu Steaua, pe 20 și 21 septembrie.

Citit 1672 ori Ultima modificare Miercuri, 14 Septembrie 2016 00:48