SURPRIZĂ în ”Cupa României” la FOTBAL. Prima înfrângere pentru SC Oţelul

(4 voturi)

Meciurile tur din semifinalele fazei judeţene a "Cupei României" au adus o mare supriză, Suporter Club Oţelul suferind prima înfrângere de la înfiinţare, un "duş rece" înaintea barajului de promovare în Liga a III-a cu ieşenii din Mirceşti (17 şi 24 iunie). Performeră este Unirea Braniştea, care s-a impus, pe teren propriu, cu 2-1. Oţelul a condus la pauză cu 1-0 (marcator D. Pavel), gazdele întorcând scorul prin două goluri marcate din lovituri liberi, de Bursuc şi Aldea.

Antrenorul Oţelului, Stelian Bordieanu, a început meciul cu Tofan - Neagu, Păduraru, Scutaru, Serea, Postelnicu, Dajbog, Ţîmpău, Perju, Gheorghe, Pavel. Au intrat în repriza a doua: S. Ilie, Ciurea, Năpârlică şi Petică. Deşi au fost menajaţi câţiva dintre titularii obişnuiţi, directorul sportiv Sorin Haraga spune că înfrângerea nu este scuzabilă: "Mai toţi cei care au intrat au destule meciuri jucate în acest sezon, asta nu poate fi o scuză".

Autoarea acestei surprize, Unirea Braniştea (antrenor şi preşedinte Costache Bunga), a început meciul cu Pascal - Răileanu, Fl. Vlad, Pătraşcu, Marin, Gheorghiţă, Lazăr, Munteanu, Bursuc, Sârbu şi Ciotârcă. Au mai jucat: Petrea, Jajită, Aldea şi Ciontu.

În celalată semifinală, Zimbrul Slobozia Conachi a învins pe teren propriu, cu 1-0, pe Victoria Independenţa.

Partidele retur vor avea loc săptămâna următoare, miercuri, 7 iunie.

Până atunci, Oţelul va juca, sâmbătă (ora 18,00, Stadionul "Oţelul"), cu Gloria Iveşti, în ultima etapă a campionatului Ligii a IV-a.

Sursa foto: ascotelul.ro

Citit 2222 ori Ultima modificare Joi, 01 Iunie 2017 12:52