Primul magazin Lidl din Galaţi va fi inaugurat miercuri

Primul magazin Lidl din Galaţi va fi inaugurat miercuri
Evaluaţi acest articol
(0 voturi)

Primul magazin Lidl din municipiul Galaţi, construit pe strada Oltului din cartierul Micro 17, va fi inaugurat miercuri, 21 noiembrie, a anunţat compania. Ulterior va fi inaugurat şi al doilea magazin din oraş al retailerului, ridicat în zona Intersecţiei Fără Rost din cartierul I.C. Frimu şi aflat în faza de finisare. Prezent în peste 20 de ţări, Lidl deţine o reţea de peste 9.000 de magazine în care îşi desfăşoară activitatea peste 170.000 de angajaţi, fiind unul dintre cele mai mari lanţuri comerciale din Europa.

Citit 5955 ori Ultima modificare Joi, 15 Noiembrie 2012 16:28

23 comentarii

  • postat de 3 ori
    Duminică, 18 Noiembrie 2012 15:45
    @Pensionar

    Distinsa doamna ma-ta n-o sa ajunga baba la un moment dat ?
    0
    0
    Raportează
  • postat de Pensionar
    Duminică, 18 Noiembrie 2012 14:49
    In prima zi va fi plin de babe si mosi care nu au ce face acasa si se prefac ca sunt la cumparaturi. Cum se deschide un magazin nou, nu mai ai loc de ei. Macar sa taca si sa nu mai tipe ca au pensii mici. Daca maine se anunta ca o banca da faliment, ai sa vezi la rand ca sa isi scoata economiile, mosi si babe in proportie de 90%.
    0
    0
    Raportează
  • postat de YOYO
    Sâmbătă, 17 Noiembrie 2012 23:57
    AM O SINGURA DORINTA LA DESCHIDERE: SA VAD BABELE CUM SE COCOATA PE RAFT DUPA BORMASINI :)))))))0
    0
    0
    Raportează
  • postat de Mitza biciclista
    Sâmbătă, 17 Noiembrie 2012 09:38
    La oara 8,da ti duci la oara 6 daca vrei sa apusi tigai la reduciri !!!!!!
    0
    0
    Raportează
  • postat de ionel
    Vineri, 16 Noiembrie 2012 19:44
    La ce oara se deschide?????????????????
    0
    0
    Raportează
  • Vineri, 16 Noiembrie 2012 15:52
    Sper sa nu se imbulzeasca asa cum vad eu la televizor...Galatiul asta e puternic de rezista atatea supermarketuri are putere de cumparare. Statisticile spun ca au scazut salarii si rata de somaj a crescut iar supermarketurile sunt pline...
    0
    0
    Raportează
  • postat de anonim
    Vineri, 16 Noiembrie 2012 13:47
    nu cumva joi se deschide?este si anunt mare pus ca joi pe 22 este deschiderea

    nu cumva joi se deschide?este si anunt mare pus ca joi pe 22 este deschiderea

    nu cumva joi se deschide?este si anunt mare pus ca joi pe 22 este deschiderea

    nu cumva joi se deschide?este si anunt mare pus ca joi pe 22 este deschiderea

    nu cumva joi se deschide?este si anunt mare pus ca joi pe 22 este deschiderea

    nu cumva joi se deschide?este si anunt mare pus ca joi pe 22 este deschiderea

    nu cumva joi se deschide?este si anunt mare pus ca joi pe 22 este deschiderea

    nu cumva joi se deschide?este si anunt mare pus ca joi pe 22 este deschiderea

    nu cumva joi se deschide?este si anunt mare pus ca joi pe 22 este deschiderea

    nu cumva joi se deschide?este si anunt mare pus ca joi pe 22 este deschiderea

    nu cumva joi se deschide?este si anunt mare pus ca joi pe 22 este deschiderea

    nu cumva joi se deschide?este si anunt mare pus ca joi pe 22 este deschiderea

    nu cumva joi se deschide?este si anunt mare pus ca joi pe 22 este deschiderea

    nu cumva joi se deschide?este si anunt mare pus ca joi pe 22 este deschiderea

    nu cumva joi se deschide?este si anunt mare pus ca joi pe 22 este deschiderea

    nu cumva joi se deschide?este si anunt mare pus ca joi pe 22 este deschiderea

    nu cumva joi se deschide?este si anunt mare pus ca joi pe 22 este deschiderea

    vnu cumva joi se deschide?este si anunt mare pus ca joi pe 22 este deschiderea

    nu cumva joi se deschide?este si anunt mare pus ca joi pe 22 este deschiderea

    nu cumva joi se deschide?este si anunt mare pus ca joi pe 22 este deschiderea

    nu cumva joi se deschide?este si anunt mare pus ca joi pe 22 este deschiderea

    nu cumva joi se deschide?este si anunt mare pus ca joi pe 22 este deschiderea

    nu cumva joi se deschide?este si anunt mare pus ca joi pe 22 este deschiderea

    nu cumva joi se deschide?este si anunt mare pus ca joi pe 22 este deschiderea

    nu cumva joi se deschide?este si anunt mare pus ca joi pe 22 este deschiderea

    nu cumva joi se deschide?este si anunt mare pus ca joi pe 22 este deschiderea

    nu cumva joi se deschide?este si anunt mare pus ca joi pe 22 este deschiderea

    nu cumva joi se deschide?este si anunt mare pus ca joi pe 22 este deschiderea

    nu cumva joi se deschide?este si anunt mare pus ca joi pe 22 este deschiderea
    0
    0
    Raportează
  • postat de vlad
    Vineri, 16 Noiembrie 2012 12:34
    va certati ca chiorii,intre voi,pe marginea unui subiect.indiferent ca e lidl,billa,real,sau mai stie dracu' ce supermarket,tot degeaba este.ca dam bani nemtilor sau nu,nu este relevant.important este ca nu avem noi bani,cetatenii de rand.daca se deschide inca un supermarket,o sa aiba si bani,pe rafturi?kanci!o sa intram in el ca la biserica:intrinfaci cruce si iesi!nu conteaza ca dam bani nemtilor de la lidl,conteaza ca nu avem noi bani!
    0
    0
    Raportează
  • postat de petru
    Vineri, 16 Noiembrie 2012 09:02
    Indiferent cine si ce magazin deschide vreau marfa de calitate si preturi rezonabile,m-am saturat de jecmaneala chioscarilor....faliment ,tataie,faliment asta este economia de piata.De cand au aparut aceste mari magazine s-au mai potolit chioscarii care ,marea majoritate, vindeau marfa turceasca sau chinezarii si acum,cand se vad amenintati cu falimentul,o dau cu patriotismul ieftin de parca pe mine ma intereseaza ce face patronul cu banii,atata timp cat isi achita obligatiile catre stat totul este bine.Lui iancu jianu ii aduc aminte ,poate nu stie sau a uitat,ca tara este guvernata de usl.....
    0
    0
    Raportează
  • postat de pentru iubitori de supermarket
    Vineri, 16 Noiembrie 2012 08:39
    fraierilor,cand cumparati un ou sau sticla cu lapte de la babuta din piata,acea babuta lua banutii si cumpara si ea la randul ei,o paine romaneasca,un mizel romanesc,acum te duci si cumperi de la neamt si-i dai LUI banii,si pleaca cu ei in tara lui,nu vine sa cumpere de la tine nimic,si te lasa cu buza umflata.asta este realitatea pe care nu o intelegeti,daca erati destepti mergeati cu masini produse in Romania si lucrau fabricile de nu aveau aer,va imbracati cu haine romanesti,va imcaltati cu incaltaminte romaneasca,si toate aceste branduri nu se mai laiudau cu profiturile uriase,si nu mai aeam someri,nu mai aveam greve,si exemplu poate continua pentru orice.DAR AVETI MINTE INGUSTA!va lasati prostiti de reclame la banci,termopane,electronice si medicamente si va imprumutati ,pana va luati gatul apoi
    0
    0
    Raportează
  • postat de gold
    Vineri, 16 Noiembrie 2012 08:36
    alooo !!!
    pe magazinul LIDL este un mare afis care spune ca magazinul se deschide pe 22 NOIEMBRIE, JOI.
    0
    0
    Raportează
  • postat de Eu, tu si Ovidiu
    Vineri, 16 Noiembrie 2012 08:22
    Pentru cei nemultumiti: Tovarasilor - nu va place - nu intrati in LIDL! ( Pariu ca o sa intrati!? )
    E foarte bine ca exista concurenta, cui nu-i convine un comert civilizat sa-si cumpere, mai scump, de la gherete. E asa de simplu... Eu m-am dus pana la Braila ca sa-mi iau iau niste produse ce nu se gaseau in alta parte si, in plus, erau si mai bune calitativ.
    0
    0
    Raportează
  • postat de Iancu Jianul
    Joi, 15 Noiembrie 2012 22:15
    Problema este complexa, rezolvare nu exita si nu va exista, atata timp cat toti tembelii se vor face ca ar conduce tara! Uitati-va la campanie toti promit si paseaza bina unii altora, cand de fapt EI NU SUNT IN MASURA SA MODIFICE VRE-UN TVA sau SALARIU, fara ACORDUL EXPLICIT AL FMI SI BM!
    Uitati-va cum isi face mainile basescu cand a primit delegatia FMI, parca era tara lu masa si-a lu frasu, si-si primea spaga pentru care isi tradeaza prezentul si mai grav viitorul tarii Romania, care este FOARTE SUMBRU! In 8 ani a distrus iremediabil tara pe cel putin 80 de ani! Cu cat lucram cu importuri, iar resursele natioanale sunt instrainate si evaziunea este la cote maxime cu atat tara va avea productia cat mai mica si ii vom depasi de greci!
    SUNTEM UN POPOR, SLAB, CORUPTIBIL, FARA COLOANA VERBEBRALA (PAREREA MEA SI FARA MUSCHI SI CREIER!) Cei ce detin aceste atuu-ri sunt putini, marginalitati, si nu pot face nimic!

    Am ramas o tara de pensionari (nu c-ar fi vina lor ca au varsta respectiva tocmai acum si-au muncit o viata, si tineretul a parasit tara demult!) de pesti, curve si toti taranii* cu masini scumpe
    (taran*-metafora neavand legatura cu persoana de la tara muncitoare odinioara sau in prezent=persoana fara respect de sine, care nu stie ce-i munca si coar hotia si violenta, care nu-si stie lungu nasului, bunele maniere nici gand si trateaza pe cei din jur ca obiecte profitabile de orice natura meritand mai putin respect decat porcul din cocina!) PACAT!
    0
    0
    Raportează
  • postat de Gheorghe
    Joi, 15 Noiembrie 2012 21:49
    Asta se numeste competitie, concurenta, cum vreti sa ii spuneti.
    Ca statul roman nu ajuta producatorii romani, asta se stie, si nu de acum, de cel putin 20 de ani.
    Dar asa cum supermarket-urile se unesc pentru a stoarce tot ce se poate de la cumparatori cu oferte peste oferte si preturi de nimic, asa si producatorii (care oricum sunt mai multi la numar decat supermarketurile) se pot uni intr-o asociatie pentru a impune anumite conditii supermarket-urilor.
    Aveti impresia ca le-ar conveni sa importe toata marfa sa o vanda la noi ?
    NU.
    0
    0
    Raportează
  • postat de al
    Joi, 15 Noiembrie 2012 21:40
    nu cumva joi se deschide?este si anunt mare pus ca joi pe 22 este deschiderea
    0
    0
    Raportează
  • postat de Nick
    Joi, 15 Noiembrie 2012 21:18
    Din pacate "eu" are mare dreptate. Suntem marginalizati de sistem, iar cele marketuri cu denumiri straine, ne i-a si bruma de bani care se mai produce. Nu e la vedere cloaca in care ne zbatem? Asta e si motivul pt care l-au omorat pe nea nicu...sa fim storsi si decimati.
    0
    0
    Raportează
  • postat de Tudor
    Joi, 15 Noiembrie 2012 19:09
    Iar cei care nu stiu despre ce ofera ii rog sa il viziteze macar odata, fara sa cumpere. Eu am intrat in Bucuresti intr-unul si sunt preturi mici, dar sunt si firme de care nu am auzit. Dar calitatea e ok.
    0
    0
    Raportează
  • postat de Tudor
    Joi, 15 Noiembrie 2012 19:07
    @doru sa stii ca eu eram unul din cei care iubea piata in detrimentul acestor magazine, dar m-am lecuit. Atata nesimtire, atata marfa proasta, atata bataie de joc m-a facut sa ma orientez catre aceste magazine. Nu am abandonat piata evident, dar nu mai este pe primul loc.
    0
    0
    Raportează
  • postat de doru
    Joi, 15 Noiembrie 2012 18:44
    cetateanului care a postat la 17:47 nu pot sa-i spun decat un singur lucru: esti un imbecil!
    0
    0
    Raportează
  • postat de eu
    Joi, 15 Noiembrie 2012 17:58
    pentru"noi",pentru cunostinta ta nu am un chiosc,am o fabrica care produce,si marea mea problema este ca nu pot sa-mi vand marfa decat acestor mari supermarketuri,pe niste taxe si preturi care sunt bataie de joc,trebuie sa-mi platesc oamenii cu 1000 ron ca sa pot sustine taxele si preturile impuse de ei,daca faci nazuri raspunsul lor este"sunt si altii care vor sa ne dea marfa".In tarile civilizate supermarketurile sunt inchise sambata si duminica stimuland astfel si magazinele de cartier.ce este asa greu de inteles,nu fac evaziune,nu am salariati la negru,vreau sa lucrez cinstit ,sa dau salarii decente angajatilor si sa-mi vand marfa incat sa-mi acopar macar cheltuielile
    ingust la minte esti tu,care vrei sa te plimbi cu cosul plin de bidoane de bere la 2 litri si pungi de seminte
    0
    0
    Raportează
  • postat de NOI
    Joi, 15 Noiembrie 2012 17:47
    pentru..... "eu"

    oare chiar atat de ingust/a la minte esti? dar de mafia din piete ce spui? dar de faptul ca un chiosc vinde 99% din marfa fara bon...adica tot evaziune ce spui? eu zic sa ne lasi cu textele astea..eu cred ca ai vreun amarat de chiosc cu evaziunea in floare pe langa lidl si acum itzi bagi unghia-n gat ca itzi fug clientii. FOARTE BINE!!!!!!!!!!!! m-am saturat de patroni cu 8 clase si chioscuri infecte
    0
    0
    Raportează
  • postat de ADITzA
    Joi, 15 Noiembrie 2012 17:21
    Promotii ceva N'ARE ?!?
    0
    0
    Raportează
  • postat de eu
    Joi, 15 Noiembrie 2012 17:18
    Vai ce bucurie,inca unul care a venit sa ia banii din Romania,oameni buni chiar nu va dati seama ca sunteti fraieriti,vin ca mustele la orasul meu sa care banii afara,ce vor face cei care au magazine in jur,vor inchide,ca inchide un magazin cu 10_20 angajati nu ar fi o problema,dar aceste mari magazine vin cu marfa de afara iar din intern te hartuiesc sa le dai marfa la preturi cat mai mici,sa-si puna ei adaosul mare,si uite asa romanul ramane tot cu un salariu de mizerie.Acest oras a avut si fabrica de detergenti ,de conserve din peste,si fabrica de textile si multe alte fabrici care aveau mii de angajati,au inchis pentru ca nu mai aveau unde sa-si vanda marfa,atunci cand un supermarchet deschide,toate magazinasele din jur inchid.a=ti umplut orasul cu supermarcheturi,da veti spune ca fac promotii,dar le fac din buzunarul producatorului,care munceste mai mult degeaba.Cumparati marfa produsa in Romania,lasati sa castige o paine si altii,nu numai aceste mari companii care de regula au patroni straini.Veti spune da ,ca la taraba va inseala ca nu puteti alege marfa,dar ei ce fac nu va inseala,va platesc parintii ,fratii,surorile cu nimic,va ademenesc sa va umpleti cosul cu lucruri inutile,inainte te duceai la alimentara din colt si cumparai cu 50 lei ceva,acum....ai magazine dar nu ai bani,de ce nu ai bani?pentru ca nu ai unde munci,de ce nu ai unde munci,pentru ca nu ai unde vinde ce produci tu,sau te obliga sa le vinzi lor,supermarketurilor cu pretul mic,mic,si intr-un final ajungi si inchizi!
    0
    0
    Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.