CFR Cluj a ratat calificarea în turul trei al Champions League

CFR Cluj a spus adio Champions League în turul doi preliminar, după ce a reușit doar un rezultat de egalitate în returul cu Malmo, scor 1-1. Învinsă cu 1-0 în Gruia, campioana României a avut o primă repriză excelentă în Suedia, reușind să deschidă scorul în minutul 36. Malmo a egalat situația pe tabelă după pauză, iar formația pregătită de Toni Conceicao nu a mai avut puterea să marcheze, rămânând și în inferioritate numerică pe final de meci.

CFR Cluj va continua astfel aventura continentală în Europa League, unde va da piept în turul trei preliminar cu FK Sutjeska Niksic (Muntenegru) sau cu FC Alashkert Ereban (Armenia). În prima manșă, Alashkert s-a impus în deplasare cu scorul de 1-0.

Tot în Europa League, ieri seară, echipele românești FCSB și FC Viitorul urmau să încerce calificarea în turul al treilea preliminar. FCSB a jucat cu formația slovenă NK Rudar Velenje, pe teren propriu (2-0, în tur), în timp ce Viitorul Constanţa cu formaţia olandeză Vitesse Arnhem (2-2, în tur).

Citit 584 ori Ultima modificare Joi, 02 August 2018 19:21