FC Botoşani - FCM Dunărea Galaţi 2-2

În urmă cu câteva minute, într-un meci din cadrul etapei a 19-a (intermediară) a Ligii a II-a de fotbal, Seria I, gălăţenii de la FCM Dunărea au încheiat la egalitate, 2-2 (0-1), în deplasare, cu FC Botoşani.

Gazdele au deschis scorul prin Ciprian Stanciu, în minutul 21, iar la pauză s-a intrat cu scorul de 1-0, în ciuda faptului că gălăţenii au ieşit mai mult la joc după primirea golului. După revenirea de la cabine, oaspeţii au devenit şi eficienţi. În minutul 70, Popescu a egalat cu un şut din interiorul careului, iar trei minute mai târziu, Cârjan a profitat de o eroare a apărării gazdelor şi Dunărea a preluat conducerea. Gălăţenii n-au reuşit, însă, să-şi adjudece toate cele trei puncte puse în joc, deoarece gazdele au egalat în cel de-al doilea minut de prelungiri, prin Homneac.

Citit 1577 ori Ultima modificare Miercuri, 04 Aprilie 2012 17:00