Oţelul - Viitorul 1-1: Criza continuă

Viorel Tănase nu a reuşit să debuteze cu un succes pe banca gălăţenilor la primul meci în faţa suporterilor, roş-alb-albaştri remizând acasă, scor 1-1, cu Viitorul Constanţa. Chiar dacă Oţelul a deschis scorul în minutul 18 prin Viglianti şi a ratat alte două mari ocazii în prima repriză, de fiecare dată opunându-se bara transversală, scorul la pauză a fost egal, după un nou penalti acordat împotriva gălăţenilor. După pauză, elevii lui Tănase nu au mai fost lucizi în faţa porţii şi Oţelul se află pe poziţie retrogradabilă în urma acestui semieşec.
OȚELUL: Brăneţ - Râpă, Perendija, Costin, Ljubinkovic - Neagu, Giurgiu - Iorga (Punosevac), Viglianti (Băjenaru), Stromajer (Inkango) - Pena. Antrenor: Viorel Tănase.
VIITORUL: Vâtcă - Mladen, Bejan, Larie, Turcu - Al. Lazăr, Onicaş - Iancu, Dică, Chiţu - Alibec. Antrenor: Cătălin Anghel.
Citit 1575 ori Ultima modificare Duminică, 16 Septembrie 2012 01:37