Biletul zilei - Am încasat ceva bănuţi

Nu avem nevoie întotdeauna de campionate sofisticate, ci doar de cele fără blaturi. Am înmulţit cu mai bine de şase ori banii investiţi luni, numai din trei meciuri. Rotor n-avea cum să încalce din nou regula de sub 2,5 goluri, a pierdut, scor 0-1, în deplasare, în timp ce Port Vale din liga a patra britanică a fost o cotă de 1,90 parcă pusă pe tavă. Gazdele s-au impus cu scorul de 3-0, absolut fără nicio problemă. Ceva emoţii au fost la partida celor de la Real Madrid B, care au câştigat la limită, cu 3-2, dar de remarcat că a avut iniţiativa de fiecare dată şi a revenit de fiecare dată în avantaj după ce a fost egalată în două rânduri.

BILETUL ZILEI

Portuguesa - Flamengo pauză X (cotă 2,10)

Coritiba - Nautico 1 (cotă 1,65)

Sp. Gijon - Mirandes 1 (cotă 1,80)

Gata, s-au dus naţionalele, începem să ne facem încălzirea pentru treburi serioase. Portuguesa, echipa noastră favorită de X pauză din Brazilia la meciurile de acasă, trebuie să ne mai ajute încă odată, mai ales că Flamengo se potriveşte profilului de egal la pauză. Nautico e o formaţie care trăieşte doar de pe urma meciurilor de acasă, în timp ce Coritiba a prins o formă de invidiat, astfel că doar 1 solist putem anticipa la acest joc. A mai rămas meciul din  Cupa Spaniei, acolo unde Sporting Gijon, formaţie retrogradată din La Liga, şi-a revenit după o serie neagră de rezultate, iar Mirandes e penultima clasată în liga secundă, deja o candidată certă la retrogradare. Cota finală ajunge la 6,24.

Citit 3607 ori Ultima modificare Marți, 16 Octombrie 2012 23:46