Danubius a pierdut amicalul cu Brăila. Gălăţencele joacă în weekend la Braşov

Handbalistele de la Danubius Galaţi au susţinut, miercuri după-amiaza, prima partidă de verificare din această iarnă. În compania vecinelor de la Dunărea Brăila, antrenoarea Alexandrina Soare (FOTO) şi-a urmărit la lucru toate jucătoarele pe care le are în lot la momentul actual.

Prima repriză a meciului găzduit de Sala "Siderurgistul" s-a încheiat la egalitate: scor 15-15. Pe fondul schimbărilor efectuate de antrenoarea echipei gălăţene, adversarele s-au desprins în repriza secundă. Astfel, meciul s-a încheiat cu victoria Brăilei: 28-33.

Pentru Danubius au evoluat: Cristina Bobeică, Dana Goldic Ancerencu, Ramona Ciontu - Iryna Glibko 9 goluri, Yulia Zaremba 5, Daciana Curtean 4, Irina Lazarin 2, Delia Mărginean 2, Cătălina Cioaric 2, Iaroslava Burlachenko 1, Maricica Trandafir 1, Carmen Gheorghe 1, Mihaela Pătuleanu 1, Irina Başa şi Alexandra Dodan.