Loc special de vizionare a meciurilor pentru fanii Oţelului

Loc special de vizionare a meciurilor pentru fanii Oţelului
Evaluaţi acest articol
(0 voturi)

O veche dorinţă a suporterilor roş-alb-albaştri a prins contur, iniţiativa aparţinând unuia dintre ei. Este vorba de un pub unde, printre altele, fanii care nu ajung la meciurile din deplasare pot viziona meciurile televizate într-o atmosferă cât mai apropiată de cea de pe stadion, creată chiar de ei. Aflat aproape de ieşirea din oraş spre Tecuci, pe strada Brăilei, este amenajat ca un mini-muzeu în imagini, printre fulare, fanioane din ani '80 dar şi actuale ale Oţelului. Sunt expuse fotografii realizate de-a lungul istoriei echipei, de pe vremea generaţiei regretatului Nae Burcea, când stadionul era neîncăpător şi se urmăreau meciurile din copaci şi de pe blocurile din jur, până la cele de la ridicarea trofeului de campioană şi apoi a Supercupei. Majoritatea fotografiilor au fost realizate de Ilie Stan şi sunt însoţite de articole vechi din ziare demne de pus în ramă.

Citit 2027 ori Ultima modificare Luni, 28 Ianuarie 2013 13:58

16 comentarii

  • postat de antonel
    Miercuri, 30 Ianuarie 2013 11:07
    La acest pub ultra otelul se vor aduna toti cei care stau in zona Dunarea dar ce facem cu cei care stau in alte cartiere ??? acolo va fi un cuibusor de infractori care daca coboara catre zona de centru vin numai in gasca
    (ex. in anii 95-96-97 tot de acolo plecau problemele la galerie). cum as putea eu din 39 sa ma duc in 18 dupa care sa vin inapoi la stadion.
    0
    0
    Raportează
  • postat de Mircea
    Marți, 29 Ianuarie 2013 22:11
    Galeria ar face bine sa nu se mai bata intre ei cum au facut prin tur sa lase prostiile si sa sustina echipa asa cum ar trebui.Dupa ce ca sunt 150-200 de insi acolo se mai si cearat intre ei.E pacat cand vezi alte galerii pe la Petrolul sau rapid si la noi o mana de oameni nu stiu decat sa se certe meci de meci.am si eu o intrebare daca e cineva aici din galerie?ce o sa fie din retur tot a?sa bisericute stati unii intr-o parte altii in alta?mereu meciul asta va dati pumni meciul urmator cantati,la pauza iar va bateti si tot asa?ce e asa greu sa va respectati si sa cantati pt, Otelul?E urat ce se vede acolo.Cine sa mai vina acolo cand voi intre voi nu va intelegeti?
    0
    0
    Raportează
  • postat de gopolino20
    Marți, 29 Ianuarie 2013 16:02
    la acest pub...se va aduna toata galeria inainte de meci, la o bauta........si cand sunt meciuri in deplasare, se vor aduna cei care doresc sa bea o bere linistiti, undeva departe de femei, de sotii, de soacre, de copii..........grupul Ultra Sud este din aceasta zona....si au avut un cuvant de spus cred pt a se face acest pub....stiu ca aici in zona ei se strangeau...beiau o bere doua si apoi mergeau spre stadion....e bine venit
    0
    0
    Raportează
  • Marți, 29 Ianuarie 2013 14:04
    De acolo o sa fie o adunare a suporterilor mereu ...inainte de meci ..si plecari spre stadion
    0
    0
    Raportează
  • postat de Otelul
    Marți, 29 Ianuarie 2013 11:20
    Ideea este buna. Zona aleasa nu e tocmai cea mai potrivita.Pubul asta ar fi fost interesant sa fie intr-o zona centrala ca atunvi cand iesi undeva sa poti merge acolo.Nu stiu cati tineri cand vorbesc de iesit i. oras se gsndesc sa iasa in micro18.Probabol vor veni otelarii care stau in zona.
    0
    0
    Raportează
  • postat de nevasta de microbist
    Marți, 29 Ianuarie 2013 11:01
    Pub-ul se afla pe Brailei,treci de spital binisor,aproapa de iesirea inspre Tecuci pe dreapta.E o locatie cu gust,se vede patron stilat,bravo mister! Pentru cunoscatori,in zona aceea se aduna de regula ultrasii cu tobe si vuvuzele cind e meci,de se aude in tot cartierul! Altfel ar fi liniste.E bun si fotbalul la ceva.Sa avem succesuri!(si soti mai fericiti)
    0
    0
    Raportează
  • postat de Bine așa, bună idee. Bravo !!! Hai Oțelul !!! Baftă și mult noroc.
    Marți, 29 Ianuarie 2013 09:57
    O idee bună, cred că preluată de afară, dar ce contează, este excelentă idea cu ,,pub''-ul. Acum Oțelul are un magazin și loc de adunare pentru oțelarii de suflet al fotbalului autohton. Bine așa, bravo vouă. Acum rămâne pe umerii jucătorilor să arate că pot, măcar din orgoliu profesionist . Hai Oțelul, să aveți și noroc, măcar din când în când și mai ales la nevoie. Baftă Oțelul și mult, mult noroc.
    0
    0
    Raportează
  • postat de adi
    Marți, 29 Ianuarie 2013 08:30
    O sa vina acolo baietii de cartier de acolo si cam atat.
    0
    0
    Raportează
  • postat de Tudor
    Marți, 29 Ianuarie 2013 00:56
    Ventura te-a invitat cineva pe pagina asta? Du-te si mesteca-ti fecalele in alta parte !
    0
    0
    Raportează
  • postat de ultrac
    Luni, 28 Ianuarie 2013 22:48
    in micro 18 vizavi de vibrex si gradinita motanul incaltat
    0
    0
    Raportează
  • postat de Ace Ventura
    Luni, 28 Ianuarie 2013 21:05
    Domn" Marian, ce facusi bre ??? Ai starnit toati babuinii. Doar stii ca primatele au activitati de grup: despaduchieri vizionat meciuri trucate, spart seminte si scuipat in freza reciproc...Hai zi-le la ce gradina zoo se afla padocul.
    0
    0
    Raportează
  • postat de durul
    Luni, 28 Ianuarie 2013 17:46
    alo,domnul Capatana de ce ai mai umplut spatiul daca nu dai locatia ? chiar te afecteaza asa tare numele pe care-l porti ?
    0
    0
    Raportează
  • postat de doru
    Luni, 28 Ianuarie 2013 16:57
    Ce rost au toate relatarile astea fara precizarea exacta a locatiei?E numa pentru” baietii buni”?
    0
    0
    Raportează
  • postat de Alt Costel
    Luni, 28 Ianuarie 2013 14:47
    Nu e secreta, dar publicitatea e pe bani!
    0
    0
    Raportează
  • postat de Nobel
    Luni, 28 Ianuarie 2013 14:46
    @costel: nu e secreta. O iei asa.... din centru... catre iesirea spre Tecuci... si intri din carciuma in carciuma. O gasesti pana la urma.... LOL
    0
    0
    Raportează
  • postat de costel
    Luni, 28 Ianuarie 2013 14:35
    e secreta locatia?
    0
    0
    Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.