Brazilienii Antunes şi Marquinhos, aproape de a semna cu Oţelul
Foto: Fundaşul dreapta Joao Felipe Antunes

Brazilienii Antunes şi Marquinhos, aproape de a semna cu Oţelul
Evaluaţi acest articol
(0 voturi)

FC Oţelul se află în negocieri foarte avansate cu doi fotbalişti brazilieni, ale căror transferuri urmau să fie perfectate aseară târziu sau în cursul zilei de astăzi. Este vorba de fundaşul dreapta Joao Felipe Antunes, format la Internacional şi transferat de Flamengo în 2010, club la care a evoluat mai mult pentru echipa secundă. În luna martie va împlini 21 de ani.
Celălalt,
Marcus Vinicius Vidal Cunha “Marquinhos”, este mijlocaş, va împlini 21 de ani în luna mai şi ultima oară a jucat la Parana, în liga secundă braziliană.

Citit 2744 ori Ultima modificare Luni, 28 Ianuarie 2013 16:18

7 comentarii

  • postat de erreyy
    Vineri, 01 Februarie 2013 15:11
    As vrea sa stiu de ce nu au fost in probe acesti brazilieni de mana a 2-a si au semnat contractele direct, mie nu mi se par mari fotbalisti, sa fii rezerva la o echipa de liga a 2-a...hmmm....
    0
    0
    Raportează
  • postat de gigel
    Miercuri, 30 Ianuarie 2013 02:23
    Lasa ba ca-s buni..mai fac o bicicleta..tricicleta..o braziliana..o ecuadoriana..o foarfeca...o penseta...
    Decat prazilienii nostri, mai bine astia.
    0
    0
    Raportează
  • postat de Kasanova
    Marți, 29 Ianuarie 2013 20:17
    P-astia ii cumpara la kg, ca fac discount...Adamescu a fugit de mult cu banii, Stan asteapta sa plateasca pensonarii impozitele sa mai bage bani la club, asa ca la cei 100.000 de euro luati pe Rapa mai poti pacali niste brazilieni luati de pe plaja Copacabana pe bilet de avion doar dus ...e mai ieftin decat sa investesti in centrul de juniori?!?!?!
    0
    0
    Raportează
  • postat de costelzn
    Marți, 29 Ianuarie 2013 11:51
    sunt bineveniti //decat cu de alde pena si comp care de la o posta s a vazut ca nu mai pot tine pasul ,un dribleur fin ne ar trebui la mijloc,,sa i cumpere si vom vedea ..narcis nu e asa fraier sa i ia fara sa i vada deloc
    0
    0
    Raportează
  • postat de bitum
    Marți, 29 Ianuarie 2013 10:45
    Brazilieni care nu s-au acomodat niciodata in liga 1.Si mai au si 21 de ani!!!
    Nu cumva au si 1 metru jumate inaltime fiecare?Eiii, atunci sunt foarte buni, mai ales ca sunt si ieftini (10.000EU bucata sau sunt la pereche).
    0
    0
    Raportează
  • postat de IORGA
    Marți, 29 Ianuarie 2013 10:13
    PETARDE,PETARDE...........DA-S BRAZILIENI,CE NAIBA ! :)))))))))))
    0
    0
    Raportează
  • postat de sud
    Marți, 29 Ianuarie 2013 09:22
    ma tot gandesc la aceste tranferuri........; nu cumva sunt doua ''petarde''!!!??????
    0
    0
    Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.