Evaluaţi acest articol
(0 voturi)
12 comentarii

UPDATE ORA 12.15 - Printr-un comunicat oficial, directorul general al FC Oţelul Galaţi, Narcis Răducan, a anunţat că noul antrenor al formaţiei este Petre Grigoraş, ultima dată la Pandurii Tg. Jiu.
"Am încetat astăzi (n.r. - 30 ianuarie), pe cale amiabilă, colaborarea cu antrenorul principal Viorel Tănase, om căruia țin să-i mulțumesc pentru perioada petrecută la cârma echipei de seniori. Totodată, vă anunț oficial că noul tehnician al FC Oțelul Galați este Petre Grigoraș, unul dintre cei mai bine cotați antrenori români. Prezentarea oficială a domnului Grigoraș va avea loc vineri, 1 februarie, la o oră pe care o vom anunța în timp util. De asemenea, tot vineri veți afla și alte surprize în lotul de jucători care va fi deplasat în Spania pentru cel de-al doilea cantonament al iernii", a declarat Narcis Răducan.


Antrenorul Petre Grigoraş este aproape de a reveni la Oţelul, fiind în discuţii avansate cu oficialii grupării gălăţene. Surse din cadrul clubului au confirmat stadiul avansat al negocierilor şi, cel mai probabil, Grigoraş va reveni la Galaţi în zilele următoare.

„Sunt discuţii, dar încă nu e nimic oficial, vom vedea zilele următoare ce se va întâmpla. Am fost contactat şi de alte echipe. Este foarte clar că-mi doresc să reiau activitatea, iar la Galaţi am lucrat trei ani şi jumătate. M-am simţit extraordinar la Oţelul, m-am înţeles foarte bine cu toată lumea, jucători, suporteri, conducători. Situaţia din clasament nu e prea grozavă, dar data trecută când am venit era şi mai grav şi a ieşit bine”, a declarat Petre Grigoraş.

„Grig”, aşa cum îl numesc fanii gălăţeni, a mai antrenat Oţelul în perioada ianuarie 2006 – iunie 2009, reuşind o salvare miraculoasă de la retrogradare în primul sezon, iar apoi să califice echipa în Cupa UEFA (actuala Europa League), după ce a câştigat Cupa Intertoto.

Momentan, Oţelul are 22 de puncte strânse pe teren după 19 etape disputate şi este calificată în semifinalele Cupei României, acolo unde va evolua, în dublă manşă, contra celor de la Petrolul Ploieşti.

Citit 2412 ori Ultima modificare Miercuri, 30 Ianuarie 2013 12:37

12 comentarii

  • postat de suparatu` Miercuri, 30 Ianuarie 2013 21:15 Link la comentariu
    0
    0

    Schimbarea domnilor, bucuria nebunilor ! De parca Grigoras este portar, fundas si atacant, totul simultan, la otelul, de parca el ar fi cumullul de 11 jucatori pe teren. Daca jucatori valorosi nu sunt pe teren cine vreti sa marce goluri ? Poate Grigorash ?

    Raportează
  • postat de smecher Miercuri, 30 Ianuarie 2013 16:35 Link la comentariu
    0
    0

    motivul plecarii sale in 2009 a fost ca nu a avut sprijin financiar sau ca nu a fost multumit de lot atunci probabil de aceea a plecat dar eu unul ma bucur ca s-a intors ii urez bafta si sa salveze clubul de la retrogradare

    Raportează
  • postat de soso35 Miercuri, 30 Ianuarie 2013 16:20 Link la comentariu
    0
    0

    Grigoras....cel mai tare din oras !!!

    Raportează
  • postat de SUNTEM MULTUMITI SI INCREZATORI IN VIITOR Miercuri, 30 Ianuarie 2013 15:48 Link la comentariu
    0
    0

    URRRRRRRRRRRRRA ! Se vede luminita de la capatul tunelului ! Bine ai venit PETRE GRIGORAS ! Multumim patronilor si managementului clubului Otelul ! Omu trebuie lasat sa lucreze , este un profesionist ! Sa speram ca vom creste si juniori care sa ajunga sa joace la OTELUL !

    Raportează
  • postat de dan Miercuri, 30 Ianuarie 2013 14:58 Link la comentariu
    0
    0

    a semnat si curelea cu otelu!!!!!!!!!

    Raportează
  • postat de Bine ai venit Grigoraș și mult noroc la Oțelul. Miercuri, 30 Ianuarie 2013 13:48 Link la comentariu
    0
    0

    Bine ai venit și sper să nu albești cu noi odată. Oțelul este împrospătată și sper să iasă mai legată sub îndrumarea lui Grigoraș, Oțelul având un joc de echipă, omogenitatea și vârful de formă fiind atuul echipei. Bine ai venit Grigoraș și sper și cât mai multe zile bune și liniștite la Oțelul, pentru că avem nevoie.

    Raportează
  • postat de DoRmi Miercuri, 30 Ianuarie 2013 13:20 Link la comentariu
    0
    0

    !!! Bine ai venit, Petre Grigoras !!! Si mult succes!!!
    Sunt increzator in realizarile lui Grigoras, dar sa fie lasat sa lucreze cel putin trei ani, ca randul trecut!

    Tie TASE iti doresc sanatate si sa-ti gasesti repede o echipa! Si nu uita, crede in valabilitatea citatului celebru: "Capul sus, priveste inainte si zambeste!" ( By Andre Maurois in "Stiinta fericirii" )

    Raportează
  • postat de dan Miercuri, 30 Ianuarie 2013 12:46 Link la comentariu
    0
    0

    cea mai buna mutare facuta de narcis ,BINE AI VENIT GRIGORAS !!!!!!!!

    Raportează
  • postat de Nobel Miercuri, 30 Ianuarie 2013 12:22 Link la comentariu
    0
    0

    Foarte buna varianta gasita de club. Felicitari tuturor care au facut posibil acest lucru. Nu stiu daca Grigoras a exclus colaborarea cu Tanase, dar poate era bine ca Viorel sa ramana secund, eventual secundul secundului (daca Grigoras are pe altcineva pe care-l vrea secund) astfel incat sa poata capata experienta ce-i lipsete de la un nume mare.
    Oricum, mult succes tuturor.

    Raportează
  • postat de Cristi Miercuri, 30 Ianuarie 2013 12:10 Link la comentariu
    0
    0

    a venit :) e oficial

    Raportează
  • postat de Nikolas Miercuri, 30 Ianuarie 2013 12:06 Link la comentariu
    0
    0

    Bravo!cel mai bun antrenor care la avut otelul vreodata!!!

    Raportează
  • postat de jiji Miercuri, 30 Ianuarie 2013 12:04 Link la comentariu
    0
    0

    Asta ar fi cea mai buna "mutare" din aceasta iarna. Este un profesionist...insa a pierdut jumatate din stagiul de pregatire de iarna. Pacat ca au plecat doi jucatori, mai ales Pena, care faceau parte din calculele viitorului antrenor...

    Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.