Evaluaţi acest articol
(0 voturi)
22 comentarii

Antrenorul Viorel Tănase a fost anunţat aseară de conducerea clubului că nu mai face parte din planul de viitor al Oţelului şi urmează ca în zilele următoare să-i fie reziliat contractul. „Din păcate colaborarea noastră a încetat, am fost anunţat aseară de lucrul acesta. Îmi pare rău că nu am putut arăta tot ce pot, să conduc echipa după pregătirea de iarnă, dar asta e viaţa. Cred că am reuşit să îmi duc bine mandatul până în acest moment, cu echipa calificată în semifinalele Cupei României şi clasată peste linie, iar din retur sunt convins că puteam să ne clasăm în primele opt. Asta a fost decizia conducerii, mai departe nu ştiu ce o să fac, trebuie să mă liniştesc puţin. Nu e totul pierdut, au fost cazuri de antrenori daţi afară şi de pe primul loc. Nu regret că am acceptat să vin în primă fază la Oţelul pentru că acest club înseamnă totul pentru mine şi l-am ajutat de fiecare dată când am putut”, a declarat Viorel Tănase.

Ca antrenor, Tănase a reuşit să califice echipa în semifinalele Cupei României, acolo unde Oţelul va evolua, în dublă manşă, contra Petrolului, iar ca jucător este cel mai bun marcator all-time al roş-alb-albaştrilor.

În locul lui Tănase a fost anunţat oficial ca antrenor Petre Grigoraş, care urmează să conducă antrenamentul de vineri al echipei.

Citit 3207 ori Ultima modificare Miercuri, 30 Ianuarie 2013 12:17

22 comentarii

  • postat de Ark Vineri, 01 Februarie 2013 12:38 Link la comentariu
    0
    0

    Imi pare rau pt Tase, pt ca ne-a dat o lectie dura, noua suporterilor, mai ales celor care-l contestau si anume: a zis ca "el nu da vina pe suporteri, si nu-i invinovateste pt ca l-au contestat si..." In fine, ceva de genu, ideea este ca le lua apararea tuturor suporterilor si nu dadea vina pe suporterii Otelului care-l criticau. Ne-a aratat inca o data, asta daca mai era nevoie, ce jucator si om mare a avut si are Otelul. Un om cu mult bun simt si cu o inima mare, o inima ce bate numai pt rosu-alb-albastru de Galati (nu de Voronetz).

    Raportează
  • postat de SteelGalati Vineri, 01 Februarie 2013 08:24 Link la comentariu
    0
    0

    Multumiri Tase pt tot ce ai facut pt Otelul,ca jucator si antrenor,multa bafta in cariera de antrenor!!!GRIGORAS,cel mai yare din oras,BUN REVENIT !!!

    Raportează
  • postat de MARIUS CARTAS Joi, 31 Ianuarie 2013 20:10 Link la comentariu
    0
    0

    bun venit acasa! succes GRANDE GRIGORAS!

    Raportează
  • postat de gabi-TIGLINA 2 Joi, 31 Ianuarie 2013 09:21 Link la comentariu
    0
    0

    am citit msj voastre si am constatat cu stupoare ca multi au ce au cu viorel tanase. ex. unul amintea de experienta dar sa ne gandim ce carte de vizita avea guardiola cand la inlocuit pe frank rijkaard la barcelona. nu spun ca grigoras nu este bun ca timpul a confirmat faptul ca este antrenor dar cred ca tanase trebuia lasat pana la sfarsitul campionatului.tase capul sus pt ca esti la inceput de cariera in antrenorat si imi permit sa-ti dau un sfat:-putin mai sever cu jucatorii ca ei sunt aia care te-au lucrat......FORTA OTELUL

    Raportează
  • postat de smecher Joi, 31 Ianuarie 2013 09:11 Link la comentariu
    0
    0

    sunt de acord ca trebuie pus in clubul care l-a facut mare ca fotbalist otelul galati dar nu stiu doar la copii si juniori as crede ca poate face ceva cum o fac si alte foste glorii ale otelului de exemplu george bedreaga mitica ragea lucian mastacan dorin balmus etc

    Raportează
  • postat de smecher Joi, 31 Ianuarie 2013 09:06 Link la comentariu
    0
    0

    ma eu n-am nimica cu el da nu e bun antrenor sa ma ierte bunul dumnezeu ca sa antrenezi in liga 1 trebuie sa ai stofa de antrenor tata nu joaca pai ce astia care antreneaza in liga 1 is profesionisti nu amatori asa ca imi pare rau pentru el intai sa arate ca stie ceva ca antrenor si dupa aia sa vina sa antreneze bine aici in liga 1 ca jucator mi-a placut a fost bun daca ar ajunge la aceeasi valoare cu cea pe care a avut-o ca jucator ar fi ceva da nu cred nu are sanse

    Raportează
  • postat de vali Joi, 31 Ianuarie 2013 08:01 Link la comentariu
    0
    0

    Asa stim noi sa ne respectam si sa ne pretuim legendele. Multumim Tase si te asteptam cat mai curand. Cu tot respectul pt Grig , cred ca este un antrenor bun dar care pana acum in 20 de ani de antrenorat n-a reusit sa castige nici un trofeu. Singurele lui realizari le reprezinta salvarea a 2 echipe de la retrogradare. la Iasi i-a bagat in B etc. Si cand i se pune pata pleaca si te lasa cu ochii in soare asa cum a facut peste tot. Succes Grig! Daca nu aduce Cupa la Galati n-are nici o scuza Tase ne-a dus in semifinale.

    Raportează
  • postat de raspuns de la iorga pt marius Joi, 31 Ianuarie 2013 06:21 Link la comentariu
    0
    0

    Cred ca ma confunzi ,daca faci afirmatii de-astea la adresa mea. Nu crezi ca ne-am imprietenit prea repede............?

    Raportează
  • postat de Suporter Otelul de odinioara Joi, 31 Ianuarie 2013 02:32 Link la comentariu
    0
    0

    Respect Tase , cei mai vechi suporteri isi aduc aminte cu drag de tine ! Capul sus , capata experienta si revino ! Te asteptam cu drag !

    Raportează
  • postat de ss Joi, 31 Ianuarie 2013 01:34 Link la comentariu
    0
    0

    Tase nu pune la suflet porcariile adresate de cativa infantili tu vei fi totdeauna in sufletele noastre.....daca nu mai doresti sa activezi momentan in cadrul clubului iti dorim succes oriunde vei alege sa lucrezi! Tase, Tase, Viorel Tanase! Ai activat in cea mai buna echipa a Otelului chiar daca altii au fost campionii.......Tase, Tase, Viorel Tanase!

    Raportează
  • postat de KENT Miercuri, 30 Ianuarie 2013 18:58 Link la comentariu
    0
    0

    bai fratilor , ..cei care scriu ca Tase este emblema clubului, dedicat clubului,blabla........!Tanase Viorel a avut destule sanse sa poata confirma, dar..........................,pe unde a antrenat , nu a facut NIMIC!;MAI RAU , A STRICAT CE AU FACUT ALTII!Nu este momentul pentru liga 1!trebuie sa confirme undeva, sa arate ceva..............;punem antrenori pe caracter si pe contributia lor ca si jucatori sau PE PERFORMANTE?????????SUCCES TASE!

    Raportează
  • postat de Marius Miercuri, 30 Ianuarie 2013 17:34 Link la comentariu
    0
    0

    Iorga, esti praf si pulbere si gramatical si ca persoana.
    Tase e eroul copiilor din anii '90.

    Raportează
  • postat de Otelul Miercuri, 30 Ianuarie 2013 16:26 Link la comentariu
    0
    0

    De asta in ultimele etape mai eram 1000 pe stadion. Otelul nu mai are in generatia actuala oameni capabili sa inteleaga cine a fost Tanase. Ne cerem scuze Tase pentru declaratiile unora dintre suporteri si vei ramane mereu in inimile noastre. Din pacate Adamescu se uita la Tv si nu te stie. Adamescu, cel care te-a data afara nu e de-al nostru, tu esti.

    Raportează
  • postat de smecher Miercuri, 30 Ianuarie 2013 16:26 Link la comentariu
    0
    0

    cu petre grigoras otelul galati nu va retrograda in acest sezon presimt ca se vor mentine datorita faptului ca echipa s-a schimbat si ca vor veni rezultatele bune sper sa nu mai vad ca fac egal sau sa piarda sau daca o fac sa o faca mai rar nu des fiindca asa nu vor reusi sa se mentina

    Raportează
  • postat de ADRIAN P. Miercuri, 30 Ianuarie 2013 16:06 Link la comentariu
    0
    0

    ce vrei sa mai demonstrezi Tase?du-te la copii, munceste, aduna perfomante si ........!PE UNDE AI ''ANTRENAT'.........,NIK!

    Raportează
  • postat de IORGA Miercuri, 30 Ianuarie 2013 15:43 Link la comentariu
    0
    0

    Nu trebuie tratat asa Tase dar nici nu trebuie ridicat in aer de bucurie caci,sa ne aducem aminte,nu a facut nimic............... IN PRIMUL RAND CA SA ANTRENEZI O ECHIPA DE LIGA 1 TREBIA SA AI CAT DE CAT O CARTE DE VIZITA CARE SA TE RECOMANDE. A venit de la divia a treia sa antreneze otelul ,fara sa aiba rezultate cosiderabile acolo. Eu zic ca nu trebuie sa forteze nota si sa ramana IDOLATIZAT ca jucator,pt ce a facut pt otelul, si nu huiduit fara jena ca antrenor. DACA MAI TINE LA BLAZONUL LUI SUNT DE PARERE CA NU TREBUIE SA MAI INCERCE "CACIULI AS MARI" SI CA TREBUIE SA PRACTICE METODA "DIN APROAPE-N APROAPE". MULT SUCCES IN CONTINUARE

    Raportează
  • postat de savimilan Miercuri, 30 Ianuarie 2013 14:16 Link la comentariu
    0
    0

    cata dreptate ai Steel.... timpul ii va destepta pe toti....

    Raportează
  • postat de Poate se găsește un loc în cadrul clubului, ar fi păcat să ne despărțim așa brusc. Poate secund? Miercuri, 30 Ianuarie 2013 14:00 Link la comentariu
    0
    0

    Să nu fim răi, Tase poate să aibă un loc în cadrul Clubului Oțelul. Secund, ceva, tot se mai poate găsi, doar îi cunoaște pe băieți, face parte din viața Clubului Oțelul.

    Raportează
  • postat de inteleptul Miercuri, 30 Ianuarie 2013 13:56 Link la comentariu
    0
    0

    desi sunt supoerter stelist :) cand eram mic tineam cu steaua . tanase merita un respect deosebit pt ceea ce a facut cand era jucator la otelul. bun jucator, foarte bun... pacat ca era generatia de aur pe atunci...
    TASE iti doresc sa gasetsi o echipa si so antrenezi sa arati tot ce poti, am incredere in tine ca antrenor

    Raportează
  • postat de DoRmi Miercuri, 30 Ianuarie 2013 13:09 Link la comentariu
    0
    0

    Mai draga Marian Săvăstru, dupa ce ne minti ca »» „Tase” şi-a reziliat contractul cu Oţelul! »» (vezi titlul articolului), vii si ne trombonesti ca "Antrenorul Viorel Tănase a fost anunţat aseară de conducerea clubului că nu mai face parte din planul de viitor al Oţelului şi urmează ca în zilele următoare să-i fie reziliat contractul". Ce ai de impartit cu el si n-ai avea cu administratorii clubului?!?

    Sunt increzator in realizarile lui Grigoras, dar sa fie lasat sa lucreze cel putin trei ani, ca randul trecut!

    Tie TASE iti doresc sanatate si sa-ti gasesti repede o echipa! Si nu uita, crede in valabilitatea citatului celebru: "Capul sus, priveste inainte si zambeste!" ( By Andre Maurois in "Stiinta fericirii" )

    Raportează
  • postat de Steel Miercuri, 30 Ianuarie 2013 13:01 Link la comentariu
    0
    0

    Mi se pare inacceptabil ca un simbol al echipei asteia sa fie tratat asa de suporterii ei..probabil putini sunt cei carora inca le curgea sange ros-alb-albastru prin vene in perioada in care Tase scria istoria echipei.. Cat despre capacitatile sale de tehnician, intr-adevar n a putut sa arate ce poate, dar ptr el Otelul nu e un capitol incheiat, sunt convins. Multumim Tase, bine ai revenit Grig !

    Raportează
  • postat de dan Miercuri, 30 Ianuarie 2013 12:41 Link la comentariu
    0
    0

    BRAVOOOOOOOOOO bai tanase ,ai facut si tu un lucru bun ,trebuia mai de mult sa faci asta , BINE AI VENIT GRIGORAS!!!!!!!!!!

    Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.