Danubius a pierdut amicalul disputat cu Dunărea Brăila

Pe durata a două reprize de câte 40 de minute, handbalistele de la Danubius Galaţi au susţinut, miercuri seara, un meci amical în compania celor de la Dunărea Brăila.

Cu efectivul complet după revenirea jucătoarelor Carmen Gheorghe, Iryna Glibko şi Yulia Zaremba de la naţionala României, respectiv cea a Ucrainei, trupa antrenată de Alexandrina Soare a cedat cu scorul de 43-46.

Pentru Danubius au evoluat: Ramona Ciontu, Daniela Ancerencu, Cristina Bobeică - Yulia Zaremba 8 goluri, Iaroslava Burlachenko 8, Iryna Glibko 8, Cătălina Cioaric 5, Daciana Curtean 2, Iulia Artean 4, Irina Lazarin 1, Delia Mărginean 4, Carmen Gheorghe 2, Maricica Trandafir 1, Mihaela Pătuleanu şi Irina Başa.

Primul joc oficial pentru echipa gălăţeană este programat pe 4 aprilie, în deplasare, la ASC Corona Braşov (ora 17.30, DigiSport 2), în cadrul etapei a 18-a a Ligii Naţionale.

Citit 926 ori Ultima modificare Joi, 28 Martie 2013 14:16