Conducerea Oţelului e precaută: Măsură de prevenţie la meciul cu Steaua

Conducerea Oţelului e precaută: Măsură de prevenţie la meciul cu Steaua
Evaluaţi acest articol
(0 voturi)

Conducătorii FC Oţelul au emis un comunicat pe site-ul oficial al clubului pentru a preveni eventualele incidente între fanii gălăţeni şi cei ai adversarilor. Astfel. pentru ca incidentele să fie evitate, suporterii echipei Steaua au interzis la afişarea produselor cu însemnele clubului.

„În perspectiva meciului de luni, 1 aprilie 2013, din etapa a XXIV-a a Ligii I Bergenbier, conducerea FC Oţelul Galaţi îi anunţă pe suporterii echipei FC Steaua Bucureşti care vor fi prezenţi pe stadion cu această ocazie că le va fi STRICT INTERIZISĂ afişarea de produse cu însemnele clubului din Capitală, cu excepţia sectorului rezervat galeriei bucureştene.

Măsură este necesară pentru evitarea de conflicte dintre fanii celor două formaţii. Mulţumim pentru înţelegere!”, se arată în comunicatul emis pe site-ul oficial al clubului.

Partida Oţelul – Steaua este programată luni, 1 aprilie, de la ora 21.30.

Citit 1923 ori Ultima modificare Joi, 28 Martie 2013 15:52

11 comentarii

  • postat de JIJI PASTORU
    Duminică, 31 Martie 2013 16:43
    BEHEHE , LA TURMA MEA/ SE ALATURA IORGA / SI DE PLEACA REGHIRAS / IL IAU SI PE GRIGORAS/ LUNI SUNT MARELE SATAN / BELESC OILE LUI STAN / DIN PRIMARUL CEL VESTITU / IL TRANSFORM IN STAN ... PATITU / BEHEHE..., BEHEHE ,BRE, OTELUL UNDE E ?
    0
    0
    Raportează
  • postat de Gigi Becali-stăpânul oilor
    Vineri, 29 Martie 2013 11:45
    Stelisti din toate grajdurile,uniți-vă!!!!
    Vine primăvara și dă iarba la Galați.Adunați-vă în turmă în peluza sud.Acolo veți behăi organizat și veți demonstra tuturor că oile sunt supuse unei singure embleme:căcăreaza!
    Iar voi,oițele mele din Galați să nu țineți cu echipa locală,ci trebuie să dovediți că sunteți oi adevărate și vă veți milogi de Râpă să vă dea autograf!!!!!
    În numele lui Dragomir și-al arbitrului Tudor și al FRF dați-ne nouă 3 puncte etapă de etapă și ne ferește pe noi de Iorga și Paraschiv și ne iartă nouă banii lui Sechelariu și nu mă duceți în ispită cu vreo valiză.Amin!
    He-he-he-he!Be-he-he-he!
    0
    0
    Raportează
  • postat de Pamflet
    Vineri, 29 Martie 2013 10:59
    Toti taranii tin cu steaua!astia,fara nimic in pantaloni,frustrati de mici(batuti,scuipati goniti de mama lor,care nu le a spus niciodata manca te ar mama de copil frumos)vor sa se asocieze si ei unui brand puternic crezand ca poate le creste si lor in pantaloni ceva ce nu au avut niciodata!...nu i bateti,nu i injurati....ei sunt doar patetici!..ei sunt stelisti.pana la moarte!!! Ha ha.
    0
    0
    Raportează
  • postat de gigi
    Vineri, 29 Martie 2013 10:56
    Stelu, cat ma bucur ca ai intrat aici. Esti exact suporterul stelist tipic. Sper ca toti copii care intra aici sa vada exact cine sunt stelistii si sa fuga cat mai departe.
    @hehe: Asa s-ar intampla si acum cu suporteri ai altor echipe, gen Craiova, Petrolul, etc. Dar astia sunt stelisti, esenta mitocaniei in Romania. Steaua e acum Gigi Becali, unul din cele nocive personaje, si pentru a scoate Romania de sub influenta lui se poate folosi orice, inclusiv forta.
    0
    0
    Raportează
  • postat de STELU
    Vineri, 29 Martie 2013 10:27
    SARMAAAA......,CIOCU MIC SI CAPU PLECAT. VINE PESTE VOI URAGANUL ROS-ALBASTRU SI V-O TRAGE LA TANGA. IMPANATI-VA CU VICTORIA " ISTORICA " CU MOINESTI CACI LUNI SE SCHIMBA FOAIA. URMARITI MAI BINE COTELE APELOR DUNARII PTR. CA STEAUA ,ORICUM, VA INUNDA POARTA CU GOLURI SI VA TRIMITE IN ZONA CU COD ROSU. IORGA SI ASTAFEI FAC CU OCHIUL SPRE GHENCEA ,GRIGORAS SUSPINA DUPA CHIRICHES IAR VOI PREGATITI BARCILE DE SALVARE SI SACI DE NISIP IN LOC SA BELITI OCHII LA IN MECI DEJA PIERDUT.
    0
    0
    Raportează
  • postat de STELU
    Vineri, 29 Martie 2013 10:24
    SARMAAAA......,CIOCU MIC SI CAPU PLECAT. VINE PESTE VOI URAGANUL ROS-ALBASTRU SI V-O TRAGE LA TANGA. IMPANATI-VA CU VICTORIA " ISTORICA " CU MOINESTI CACI LUNI SE SCHIMBA FOAIA. URMARITI MAI BINE COTELE APELOR DUNARII PTR. CA STEAUA ,ORICUM, VA INUNDA POARTA CU GOLURI SI VA TRIMITE IN ZONA CU COD ROSU. IORGA SI ASTAFEI FAC CU OCHIUL SPRE GHENCEA ,GRIGORAS SUSPINA DUPA CHIRICHES IAR VOI PREGATITI BARCILE DE SALVARE SI SACI DE NISIP IN LOC SA BELITI OCHII LA IN MECI DEJA PIERDUT.
    0
    0
    Raportează
  • postat de hehe
    Vineri, 29 Martie 2013 08:40
    1979 Am stat pe Stadionul Dunarea, la un meci FCM Galati - Universitatea Craiova 1-2, langa suporterii oaspetilor, fara garduri, fara jandarmi si nu s-a intamplat nimic. Ce anume am pierdut de atunci? Probabil razboiul din salile de clasa.
    0
    0
    Raportează
  • postat de otel
    Vineri, 29 Martie 2013 08:32
    Invitam suporterii galateni ai echipei steaua sa vina la meci ca sa auda ce le face galeria Otelului familiilor lor!
    Fortza Otelul!
    0
    0
    Raportează
  • postat de c-f
    Vineri, 29 Martie 2013 04:38
    marius c raspunsul e foarte simplu >>>>>>>TOTI P.R.O;S/T'I,I din romania compun la steOAIA galeria .
    0
    0
    Raportează
  • postat de c-f
    Vineri, 29 Martie 2013 04:36
    marius c raspunsul e foarte simplu >>>>>>>TOTI P.RSII din romania compun la steOAIA galeria .
    0
    0
    Raportează
  • postat de marius c
    Joi, 28 Martie 2013 21:47
    eu nu pot sa inteleg cum unu nascut in galati poate sa vina la stadion ca suporter pt steaua? forza otelul
    0
    0
    Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.