Cernat, formă de zile mari: A câştigat un meci de unul singur şi e idol în Turcia

Fotbalistul gălăţean Florin Cernat a marcat unicul gol al formaţiei sale Rizespor (liga secundă din Turcia) în victoria, scor 1-0, în deplasare cu Karsiyaka. Cernat a înscris în minutul 71 şi a ajuns la a cincea reuşită în 12 partide pentru Rizespor. Mijlocaşul în vârstă de 33 de ani are şanse mari să promoveze cu actuala sa echipă, Rizespor, în prima ligă. “Rize” ocupă locul 2, promovabil, cu 54 de puncte după 29 de etape, la egalitate cu liderul Erciyespor şi cu cinci lungimi avans faţă de locul 3, Manisaspor.

Tot la Rizespor evoluează şi atacantul argentinian David Depetris, dorit de Oţelul în pauza de iarnă. Fostul golgheter al Slovaciei s-a integrat perfect la noua sa echipă. A marcat şase goluri în 11 partide şi a devenit al doilea golgheter al clubului turc.

Citit 1151 ori Ultima modificare Luni, 08 Aprilie 2013 13:55