Şanse minime să mai plece în Bucureşti: Patronul Stelei s-a speriat de preţul pus de Oţelul pe Iorga
Foto: FOTO: Sorin Pană

Şanse minime să mai plece în Bucureşti: Patronul Stelei s-a speriat de preţul pus de Oţelul pe Iorga
Evaluaţi acest articol
(0 voturi)

Mijlocaşul Cătălin Iorga, cel care a atras interesul mai multor cluburi prin evoluţiile sale, are şanse minime de a se transferala Steaua, după ce bucureştenii s-au declarat nemulţumiţi de preţul său.

„Iorga nu mai vine, au cerut 1 milion de euro pentru el. Să fie sănătoşi”, a spus finanţatorul Stelei, George Becali.

Pe lângă Steaua, pentru transferul lui Iorga s-a mai interesat şi clubul francez de primă ligă, Toulouse, care a avut reprezentanţi la ultimul joc al Oţelului, chiar contra Stelei. Atunci, Iorga a fost unul dintre cei mai buni jucători de pe teren, pe lângă acţiunile individuale reuşite a pasat decisiv la golul egalizator din minutul 94.

„Am avut discuţii şi cu Meme (n.r. managerul Stelei), suntem în contact, dar nu facem licitaţie publică pentru Iorga. E un lucru bun că Steaua a trecut şi la fapte, dar nu e neaparat ca Iorga să ajungă acolo. Avem jucători monitorizaţi de mai multe cluburi din Europa. Cătălin mai are contrat cu noi, nu poate pleca gratis, şi chiar doreşte să continue cu Oţelul dacă nu se va concretiza un transfer. Le-am comunicat clauza celor care s-au interesat de Iorga, dar nu suntem încă în perioada de transferuri să intrăm amănunţit în detalii”, a spus Răducan.

Iorga a reuşit patru goluri în actuala ediţie a Ligii I în cele 22 de partide jucate. 

 

Citit 1611 ori Ultima modificare Luni, 08 Aprilie 2013 10:43

7 comentarii

  • postat de Marius Stanica
    Marți, 09 Aprilie 2013 09:00
    S-a dus vremea cand Gigi Becali facea doar din vorbe pe jucatorii de la echipe mai mici si ii fura la Steaua fara sa dea nici-un ban cluburilor mici !

    Gigi Becali este motivul falimentului fotbalului romanesc !
    0
    0
    Raportează
  • postat de Kasanova
    Luni, 08 Aprilie 2013 15:33
    Transferul cade inca de la prima stigare deoarece galatenii au cerut mai mult decat triplu. Adamescu oricum voia sa-l vanda fara sa stie toti fraierii din galerie cati bani incaseaza el. El oricum a supt,dupa banii din liga, si banii din drepturile tv, acu vrea sa vanda tot. Voi chiar credeti ca veneau marii delegati de la Toulouse sa-l vada special pe Iorga ...inseamna ca sunteti naivi rau, asta e o fasaiala aruncata de Raducan ca sa-i creasca pretul lui Becali. Daca ala declara maine ca Barcelona va trimite la meciul cu Tr Severin o delegatie sa-l vada pe Paraschiv, voi o sa-l luati in serios! Oare cum se face ca francezii urmaresc numai jucatori de la adversarele Stelei,niciodata acelasi? N-ati fi tentati sa credeti ca de fapt monitorizeaza un jucator de la Steaua dar nu declara public acest lucru ca sa nu fie tentat ciobanul sa creasca pretul? Sunt fel de fel de tehnici de negociere,inclusiv cea in care Adamescu s-a inteles personal cu Bors iar oficial clubul a fost vandut pentru un euro chit ca avea in conturi 7 milioane de euro plus bunuri mobile si imobile in valoare de alte cateva milioane...Oare sa fie din cauza ca Bors nu s-a inteles la bani cu Stan si s-a inteles cu Adamescu la negru? Chiar daca asta inseamna sfarsitul fotbalului galatean?
    0
    0
    Raportează
  • postat de vioara
    Luni, 08 Aprilie 2013 15:23
    poi neagu are meciuri la nationala si aman2 au jucat in lioga campionilor mai ales ca.s si tineri....de ce n.ar pleca afara? ce noi suntem sclavi la steaua sa dam numa la ei si pe cat vor ei f bine ca iorga e scump sa plece numa afara
    0
    0
    Raportează
  • postat de jiji
    Luni, 08 Aprilie 2013 15:06
    Vai de unii, nu te contrazic daca tu il citezi pe papusarul de Narcis Raducan care debiteaza ce ii zice conducerea sa spuna. Pai cine crezi tu ca a auzit afara de Iorga si de Neagu...au jucat ei in Cupele Europene, titulari de drept la nationala mare...Cluburile astea de afara vor si ele jucatori deja consacrati, gen Lato...a auzit si Narcis ca au venit niste francezi si a bagat-o si el ca aia i-ar dori pe Neag si Iorga...cind aia, poate, nici nu a auzit de cei doi...
    0
    0
    Raportează
  • postat de Vai de unii
    Luni, 08 Aprilie 2013 14:08
    Pentru Latovlevici zici ca au venit cei de la Toulose? Uite precizare clara, citeste inainte de arunca cu fecale:
    „Au venit să îi vadă pe Iorga şi Neagu, e normal să fie tentanţi pentru cluburi din străinătate pentru că sunt doi jucători valoroşi şi încă tineri. Momentan nu s-a discutat nimic concret de vreun transfer, nu ştiu dacă sunt hotărâţi să facă vreo ofertă, cert e că suntem în contact cu ei. În cazul unei oferte, vom analiza dacă ne sunt îndeplinite condiţiile, e totuşi prea devreme să vorbim de plecări”, a spus Narcis Răducan, director general al FC Oţelul.
    0
    0
    Raportează
  • postat de Marian Hamsie exstrasa din fecale
    Luni, 08 Aprilie 2013 12:33
    hahahhahaha hamsie asta scrie si el ce viseaza...Bai baietele cei de la Toulouse au venit la Galati ca sa-l urmareasca pe Iasmin Latovlevici nicidecum pe Martiorga.Daaa tu mananca in continueare ca-ti place...Habar n-ai !!!
    0
    0
    Raportează
  • postat de jiji
    Luni, 08 Aprilie 2013 11:42
    Mariene, nu e vina ta ca jucatorul este cunoscut, mai ales, dupa primul lui prenume, Laurentiu...si apropo, zi-le celor de la Otelul ca potrivit siteului transfermarkt, valoarea jucatorului nu trece de 750.000 euro...si asa cred ca este supraevaluat...asa ca sa o lase mai moale, nu a jucat la Nationala, nici in cupele europene anul asta...asa ca, daca va pleca, o va face pe citeva sute de mii de euro...nu pe un milion de euro...
    0
    0
    Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.