United a pierdut primul meci din play-off după prelungiri

În primul tur din play-off-ul Ligii I la futsal, echipa gălăţeană United a pierdut prima manşă cu Spicom Sf. Gheorghe, în deplasare, scor 9-5, după prelungiri. Meciul a fost foarte echilibrat, cu întoarceri spectaculoas de scor. La pauză a fost 1-1, gazdele s-au distanţat la 3-1, apoi United a revenit şi a trecut în avantaj (scor 3-4), gazdele egalând la 5-5 când mai erau 70 de secunde. Au urmat reprizele de prelungiri, tranşate în favoarea celor de la Spicom de către cei patru jucători spanioli pe care echipa din Sf. Gheorghe îi are în componenţă.

Al doilea meci este programat la Galaţi, pe 11 mai, tot pe teren propriu urmând să joace United şi meciul trei, decisiv, dacă va fi cazul. Se joacă după sistemul „două victorii din trei meciuri”.

Citit 1106 ori Ultima modificare Sâmbătă, 03 Mai 2014 09:29